31 Mayıs 2009 Pazar

Ali Tezel kankam olsun..

siz ali tezel kim biliyo musunuz? belki siz onun kim olduğunu bilmiyor olabilirsiniz ama şundan eminim ki o sizin hakkınızdaki herşeyi biliyor. yani bilebilir. hıhı. biliyor olabilir. ımmm... kendisinin en büyük özelliği verilen bilgileri anında işleyip sonuç üretebilen, müthiş, çok ama çok çekirdekli bir işlemcisinin olmasıdır. ayrıca büssürü remi vardır. evet ali tezel bence bir bilgisayardır. ama ekran kartı çok iyi değildir. saçlarını beyaz gösterir mesela ama yüzü hep güler. güleryüzlüdür. gerçi kendine biraz anştayn havası vermeye çalıştığından saçlarını beyazlatmış ve dağınık bi havaya sokmuş olabilir. ve o tanrının bir lütfudur. o bize gönderilmiştir olabilirdir. efenim kendisi o kadar gelişmiş bir teknoloji ile donatılmıştır ki, adama hoh etseniz, sizin sülalenizin sicilini çıkarır, kütüğünüzü sayar, iç hesaplaşmalarınız hakkında yorum yapar ve aşk hayatınızı gözler önüne serebilir. ne zaman emekli olacağınızı, kıdem tazminatı alıp alamayacağınızı, size gıcık gidip işten çıkaran işvereninize dava açıp anasını ağlatıp ağlatabilemeyeceğinizi anında söyleyebildiğini saymadım bile. neden? çünkü bunları zaten gözlerinize bakarak anlayabilen bi insan kendisi.

ayrıca yeni çıkarılan kanunlardan, değişen tüzüklerden, resmi gazetede yayınlanan her naneden ali tezel abimiz ışık hızında haberdar olmakta ve olayı en ince ayrıntısına kadar bilmektedir. bunun kutsal ruhlar tarafından gerçekleştirildiğine büyük ölçüde inanmaktayım. zira bi insan bu kadar kanunun her türlü bendinin her türlü fıkrasını nasıl biliyor ve jet gibi sayıyor olabilir yauuuv... bu aştayn imajı konusunda yanıldım sanırım, adam o saçları ne imaj için nede değirmende ağartmışa benzemiyo.

kısacası ali tezel abimiz, okul hayatımızda, matematik derslerinde, daha biz soruyu yazarken cevabı pat diye yapıştıran çocuklar gibidir. belkide vakti zamanında öyleydi, bilemeyiz. o çocuklardan nefret ederiz oysa ki ali abimizi, canımızı, ciğerimizi, o güleç insanı, sizi bilmem ama en azından ben çok seviyorum. bir gün ona telefon edip yada mail atıp ne zaman emekli olacam diye soracam. yada sadece soruyu zihnimde ona göndercem.. allahım... o günü yaşat bana... belkide şu an ne zaman emekli olacağımı bağırarak söylemiş bile olabilir. evet ali abi. ali tezel. saygılar.

6 yorum:

âyine-i devrân dedi ki...

bu nasıl akıcı yazıdır yauuuv :d, su gibi içtim, ali tezel'e rast gelip izlemişliğim var, beni de dumurdan dumura uğratmıştır kendisi :)
blog çok güzel bu arada :)

eğreltiotu dedi ki...

haha senin cümlelerini kendime çok benzetiorum ben. hiiç öyle söyleyesim geldi ayrıca artık biloğumu okumuosun galibağğ :(

stickman dedi ki...

saolasın âyine-i devrân, havaya sokma beni yauuv :D

sadece senin blog değil eğreltiotu, gözlerim azcık tuhaflaştı bu aralar. sağ gözüm filan bi titreme, bi yorulma. bi havalar girdi artis. trip yapıyo. o yüzden onları biraz dinlendiriyom. fazla bakamıyom monitöre. ondan :)

eğreltiotu dedi ki...

geçmiş olsun osmann

Zeugma dedi ki...

Kimmiş bu adam yaaa??

Doğru dürüst yaz da anlayalım dimi yani :))))

stickman dedi ki...

sosyal güvenlik uzmanı ablacım. bi insanın gözlerine bakarak ne zaman emekli olabileceğini söyleyebilen yüce bi varlık o. ulu bi insan işte.