31 Ocak 2013 Perşembe

gözlüklüler yardımlaşma ve dayanışma vakfı

aranızda gözlük kullanan varsa size iletmek istediğim bi sorum var. 5-6 aydır gözlük kullanan insanlar topluluğunun içerisindeyim. ekran başındayken kullandığım ve halk arasında dinlendirici olarak geçen bir gözlüğe sahibim. aranızdaki tecrübeli gözlük kullanıcılarından yardım bekliyorum. tuhaf bi olayın içerisindeyim. gözlüğü takmıyorken gözlük gözümdeymiş gibi hissediyorum. hatta gözlüğü görür gibi oluyorum.
gözlük takılıyken sizlerin de bildiği gibi yukarıdaki gibi bi görüntü vardır gözümüzün önünde. bunu görürüz. buraya kadar gayet normal. şimdi bi de aşadaki görüntüye bakalım.
işte gözlüğümü takmıyorken gördüğüm görüntü. genellikle uyumak üzereyken veya yeni uyanmışken görüyorum bu görüntüyü ama bazen de gözlüğümü takmayı unuttuğumda ekran başındayken de görüyorum. yani yeni uyanmış veya uyumaya çalışırken ki gibi zihnimin yorgun olduğu zamanlar değil de gayet kendimde olduğum zamanlarda da görüyorum. sanki gözlük gözümdeymiş gibi hissettiren hafif silik, buğulu gibi bi görüntü. bazen elimle dokunmaya çalıştığım bile oluyor. elim boşa kaçıyor tabi. uzun zamandır da olan bişey. bu nedir ya? size de oluyor mu? yoksa bir ben mi manyağım? delirdim mi ben? ne oluyor?

18 Ocak 2013 Cuma

poşetli dede

bugün yolda poşetli dede'yi gördüm. kayalı parkın karşısındaki otobüs duraklarının orda. biraz hızlı yürüyüp önüne geçerek biraz ilerisinde durup onu izledim. para ver diyerek durakta duran bi adama yaklaştı. adam da parayı verdi. kafasını kaldırmadan yere bakarak bana doğru gelmeye başladı. tam para ver diyecekken daha lafı tam bitmeden kafasını kaldırıp beni şöyle bi süzdü. sonra hiç bişey demeden geri dönüp gitti. tam o sırada gelen bi otobüse bindi. ulan bu benden betermiş diye düşündü herhalde benim için. bu adamın hikayesini çok merak ediyorum. sanırım herkese aşağı yukarı aynı şeyi anlatıyor ama hakkında birbirinden alakasız bi ton şey söylüyorlar. cesaret edebilirsem bi gün kendisiyle uzun uzadıya konuşmayı düşünüyorum.

13 Ocak 2013 Pazar

zenci kız kavgaları ve peruklar (yeah bitch!)

(burdaki zenci kelimesinin ırkçı bir söylem taşımadığını bildiğinizden eminim) gün geçmiyor ki youtube'da bi zenci kız kavgası izlemeyim ve gün geçmiyor ki o kavgada bi peruk havada uçmasın. kavgayı bırakıp peruğa kayıyor gözüm. o peruğunun uçuşunu full hd ve ağırçekimde izlemeyi çok isterdim. böyle bişey nasıl olabilir anlamıyorum. peruksuz bi zenci kız kavgasına rastlamak oldukça zor. hepsi mi peruk takar, tüm peruk takan zenci kızlar mı kavga eder akıl alır şey değil. bazen epeyce bi süre peruk düşmediği oluyor. sonra diyorsun ki, haa tamam lan bak bunlarda peruk yok... tam o anda peruklar sarıyor dört bir yanı. insan gerçekten hayret ediyor. hele bazısının kafası adeta peruk üretiyor. dövüştükçe peruk dökülüyor kafadan. kavganın şiddeti arttıkça daha çok peruk dökülüyor. etrafa peruk fışkıyor. yerler peruklarla doluyor. kavga bittikten sonra da etraftan bi eleman perukları toplayıp gidiyor. ne acayip bi dünya. saç bolluğu konusunda dünyanın en şanslıları olan bu insanların neden ikişer üçer peruk taktığını anlamak yerine, zenciliğin şanındandır herhalde, biz bilemeyiz... diyorum ve sizi o görüntülerle başbaşa bırakıyorum. kavga 1 - kavga 2 - kavga 3 - kavga 4 - kavga 5 (bi kavga daha vardı, en süperi, adeta gökten peruk yağıyormuş hissi veren o çok kişili kavgayı bulamadım. galiba silmişler)

6 Ocak 2013 Pazar

yakın tarihimiz ve bi kaç şey daha

insanın kendi yakın tarihi de bi son 10 yılı bence. son 10 yılda yaptıklarımı düşününce çok acayip geliyor. hem daha dün gibi hem de üzerinden baya bi zaman geçmiş gibi. hem pişmanlık hissettiriyor, çok boş ve anlamsız geliyor hem de özlüyor ve tekrar yaşamak istiyorum.

bazı ders kitaplarında konuyla ilgili son örneği veya bi kaç madde saydıktan sonra son maddeyi vermeden hemen önce; ve nihayet;..... diyor ya. deli oluyorum lan. sanki gurbetten sevdiği geliyor ha şerefsize bak.

sevgilisinden kocam diye bahseden ne kadar çok kız var. merak ettiğim şey sevgilileriniz de sizden karım diye bahsediyor mu? yav geçen gün bizim avrat... filan diye giriyor mu lafa. hasiktirin oradan zerre merak etmiyorum bunu. kocam demeyin lan kıskanıyom ben. evet benim derdim bu. veya bana da kocam diyin. seksi bişey aslında bunu demeniz. seks yaptınız lan demi hep.

hoşlandığım bi kıza yanaşamıyorsam onun yaşlandığında nasıl bi hale geleceğini kafamda canlandırıyorum. hatta kafamda da değil. benim böyle bi özelliğim var, belki başkalarında da vardır bilmiyorum. bi insanın yaşlanmış, çökmüş, pertesi çıkmış halini onun yüzüne bakarak çok iyi görebiliyorum. böylece ortada sorun kalmıyor. hadi be ordan tipini siktiğimin yaşlısı diyip gidiyorum yoluma.