7 Mayıs 2013 Salı

blog yazısı 558

geceleri sokakta yürürken evlerin ışıklarını görürüz ya hani. bazısı beyaz, bazısı biraz sarı. beyaz olanda florasan dediğimiz, enerji tasarruflu ampul dediğimiz tarzda bir aydınlatma sistemi kullanılırken sarımsılarda klasik ampul kullanılıyordur. bunun dışında bazı evler pembe aydınlatmasıyla dikkatimizi çeker. genelde sadece o odanın ışığı yanıyor olur ve pembedir. işte bunu gördüğüm vakit o odanın içinde olanlar hakkında tek bişey düşünürüm. o odada sadece tek bir şey oluyor olabilir. tabi ki pembe panteri izliyorlar.

biriyle konuşurken iki gözüne birden bakmak bence mümkün değil. sadece tek bir gözüne bakabiliyoruz bence. bazen deniyorum iki gözüne birden bakayım diye ama ne kadar denesem de olmuyor. illaki tek bir gözüne bakabiliyorum. o yüzden haksızlık olmasın diye biraz bi gözüne bakıyorum biraz diğer gözüne. gözler arasında hak geçmesin istiyorum.

yemek yerken diline iğrenç bi şarkı dolanması fakat yemek yediğin için söyleyememek ama lokmalarını o şarkının ritmine göre çiğnemek ve sofradaki diğer insanların bundan bi haber oluşu. herhangi bi şarkı olsa yine iyi. geçenlerde benim dilime saadet partisi seçim şarkısı dolandı sofrada. bi tabak kuru fasülyeyi öyle yedim. belki sofradaki diğer insanlar da bi şarkının ritmine göre yiyorlardı ve benim de onlardan haberim yoktu. eğer öyle bi durum oluştuysa vay bizim halimize. vay kara bahtımıza kem talihimize. vay ki vay.

2 yorum:

Sam Scarlet dedi ki...

2. paragrafta anlattığın durumu geçenlerde ben de düşündüm. çünkü ben normalde göz temasından kaçınan bi insanım ama son zamanlarda insanlarla konuşurken gözlerine bakmaya karar verdim (çok zor iş bu arada, siz zorlanmıyonuz mu ya?) ve gördüm ki tek göze bakabiliyorum. e dedim bende mi bi hata var ulan? ben mi beceremiyorum iki göze birden bakmayı? hani yeni başladım ya bu işlere..... acemilikten oluyo sandım. meğer yıllardır göz göze konuşanlar bile bu sorunu yaşıyolarmış... ferahladım vallahi...

NÖM dedi ki...

Ben de çok denedim stik ama olmuyor D: şimdi bunu bi başkasının da denediğini görünce öyle bi güldüm ki :D Allah da seni güldürsün D: