4 Mayıs 2013 Cumartesi

rüyalar

gerçekte asla yaşanamayacak dramatiklikte olaylar yaşıyoruz rüyalarda. gerçekte yaşadıklarımız yetmiyormuş gibi. on beterini, bin beterini yaşıyoruz. gerçekteki küçük bir dert bile akılalmaz bir olaya dönüşebiliyor rüyada. imkansız bişeye ya. bu ne berbat bi durum. insana yazık. belki beynimiz gerçekteki derdin daha makul görülmesi için böyle bi oyun oynuyordur bize.

aynı şekilde iyi şeyler de olabiliyor. gerçekte asla olmayacak süper şeyler görüp yaşayabiliyoruz rüyalarda. bu da farklı bir makul gösterme, belki biraz umut verme, beynin kişiye biraz olsun nefes aldırması.

en üzücü tarafı gerçekte asla olamayacak bir olayın rüyada olup, gerçek hayattaki o büyük derdinizin son bulduğunu sanmanız fakat uyanınca aslında öyle olmadığını görmeniz oluyor. gerçekteki dert daha da büyüyor içinizde. uykudan uyanır uyanmaz hayal kırıklığına uğramak gibi saçma sapan bi durum yaşıyorsun yani.

2 yorum:

Sıfır Onda Sekiz dedi ki...

Çok güzel tanımlamışsın genç, uyandığında o üzüntü evlat acısı gibi oluyor birden :(

yamesin dedi ki...

"ölünce de rüyadan uyanacagiz , iste rüyanin anlamlari budur bize rüyada yasadigimizi, dünyaya deger vermememiz gerektigini anlatir."