27 Ekim 2013 Pazar

blog yazısı 570

geçen gün yolda eski bi arkadaşımla karşılaştım. bu nasıl olabiliyor anlamıyorum. yani istemediğim kişilerle karşılaşıp durmak. bunun olma olasılığını hesaplasak eminim sayısal loto oynasam tutturma ihtimalimden daha az bi ihtimal çıkar. eski mahalleye kadar beraber yürüdük ve şehrin en işlek yerinde yürüdüğümüz sırada ona üçü çok güzel bi tanesi de idare eder güzellikte olan dört kız çarptı bana ise adam çarptı. evet düz adam. keşke çarpmasaydı amuğa goyum adam. keşke bana da kız çarpsaydı. sahi neden kız çarpmadı bana. hadi onu geçtim. hiç bişey çarpmasa da razıydım ama adam çarptı. keşke ölse o adam.
dün hayatımda ilk defa kavun aldım. eve gelip de o kavun kesilene kadar tedirginlik yaşadım kelek çıkar diye. kelek çıkarsa ağlayacaktım çünkü. bi de kazıklandım galiba. fazla para verdim. ben toplumun ortalama zeka düzeyinden üstün olduğumu düşünüyordum ama değilim bence. hatta baya bi salağım. gerçekten yaşadığım şeyler bana bunu gösteriyor. sadece bir salağın yaşayabileceği şeyler hep. neyse ki kavun fena çıkmadı. tam hayal ettiğim gibi de değildi ama idare ederdi işte. neyse ya bi daha kavun filan almayacam. kavun almak benim neyime.

11 yorum:

Adsız dedi ki...

Vay be birine çarpmanın bu kadar travmatik sonuçlar yaratacağı aklıma gelmezdi. Ben genelde birine çarpınca kendimi salak gibi hissederim; güzel ya da çirkin değil.

hamdi vizyonuyok dedi ki...

o elindeki kelek mi

stickman dedi ki...

Şirvan, sanırım bu yorumunda bana eleştirel bir yaklaşımda bulunmuşsun. saygı duyarım.

hamdi, hamdi vizyonuyok, yazıyı okumadın galiba. kavun o.

Adsız dedi ki...

Aslında eleştirmedim. Bunca yıl birine çarptığımda kendi sakarlığıma kızıp rezil oldum diye düşünüyordum. Bilseydim böyle düşünebileceklerini takmazdım ;) kendimi eleştiriyordum ben :)

stickman dedi ki...

ehehe tamam o zaman :) çarpan kişileri çok güzel - idare eder güzel şekilde sınıflandırdığım için eleştirdiğini düşünmüştüm.

hamdi vizyonuyok dedi ki...

bana ismimle hitap edebilirsin yavrucuğum. huyum kurusun işte resimlere bakıp geçiom :D:D

cledora dedi ki...

geri dön stickman...

stickman dedi ki...

şafak 104 :)

N. dedi ki...

Anneeem askerdeydin di mi sen :( Gelmedin mi artık ya! yeter

stickman dedi ki...

ehehhee teşekkür ederim. evet askerdeydim. geldim. bir buçuk ay filan oluyor.

Adsız dedi ki...

ulan iki sene olmuş, ben iki senedir bekliyorum...