19 Mart 2017 Pazar

2017'de hala blog yazan insan

pazar günlerini korku, endişe ve bilumum rahatsız edici duygular içerisinde geçiriyorum. keşke daha güzel duygular içerisinde geçirebilsem ama olmuyor işte geçiremiyorum. illa bu duygular oluyor.

pek çok şeyi anlamsız ve boş bulan, eleştiren bi akrabamız geçenlerde bizde saç ektirdiğinden ve bunun olumlu sonuçlarından neşe ile bahsetti. neşelenmesinin nedeni kafasındaki hafif tüylenme idi. saç ektirmenin tek başına yeterli olmadığından, iyi ve düzenli bakım yapılması gerektiğinden ve kendinin bunu başardığından filan bahsetti. nasıl bakım yaptığını anlattı. inanamadım. allahım sen beni yolundan ayırma diye dua ettim içimden.

sosyal medyada çok değişik bir kız türü var. uzun süreler boyunca gayet güzel fotoğraf paylaşımları, manzara paylaşımları filan yaparken bi anda evlilik, düğün fotoğraflarını koyuyor. evlendiğini tüm kamuoyuna ilan edercesine paylaşımlar. bunda bi sorun yok tabi ama ne bileyim. biriyle evleniyorsan önce onunla bi geçmişin olur değil mi? neden bu geçmişten hiç bahsetmedin. neden birlikte hiç fotoğrafınız yokken, sevgilin, nişanlın, falanın filanın olduğundan hiç bahsetmemişken bi anda evlilik fotoğraflarını filan koyuyorsun. böyle 4 kişi filan gördüm. sinirlendim. bunlar iğrenç davranışlar ya.

2 yorum:

Hanimkiz dedi ki...

Yaşasın 2017'de hala blog yazan insan!

Ve 2017'de hala blog okuyanlara da bir alkış alalım!

Akrabalık başlı başına enteresan bir müessese. Nşa'da sümüğünü atmayacağın adam evine gelip çayını içiyor, kurabiyeni yiyor ne bileyim o çirkin ayaklarına terliklerini giyiyor, hayatın hakkında yorum yapma hakkını kendinde görüyor falan. Bari kurabiyemi yeme be adam!

Sosyal medyadaki bu kız türleri adına bu durumun gerekçesini açıklamak isterim. Öhm. Şimdi bu durum yukarda bahsi geçen akraba türlerinin sosyal medyaya dadanmasıyla alakalı, takip isteği gönderiyor kabul etsen bi deeert etmesen apayrı bir dert, genelde de mecburen kabul ediliyor çünkü aksi taktirde ilk yüzyüze gelişte ÇAT diye geliyor malum soru BENİ NEDEN EKLEMEDİN? İşte bu akrabaların olduğu bir mecrada erkek arkadaşınla foto paylaşmak demek ailene ve sana sürekli yönlendirilecek olan kim bu? ne zaman evleniyorlar? ay sizin kız geçen bi foto koymuş gördün mü a aaa aaa ailenize hiç yakışmıyor. tarzı cümlelere yol yapmak demektir. Kızlarımız da risk almayarak önce evlendiklerini gösterir fotoları sonrasında #tbt vasıtasıyla eski fotoları paylaşıyorlar. Türkiyede kadın olmak zor azizim.

stickman dedi ki...

jhadsadjkjkdlklsadd Ne kıymeyli kurabiyen varmış :p

Açıkladığın gerekçe çok mantıklı. Eleştirim için utanç duyuyorum şu an gerçekten. Bunu düşünebilmem gerekirdi. Tüm o arkadaşlardan özür dilerim burdan :(