14 Ekim 2012 Pazar

blog yazısı 537

burdan sana seslenmek istiyorum gözü dalan insan. senden rica ediyorum gözlerini öyle belertip de dalma arkadaşım. o sırada gözlerin o kadar büyüyor o kadar kocaman oluyor ki; -ananı sikiiim! göze bak laan! diye ben de senin gözüne dalıyorum. gözlerimi gözlerinden alamıyorum. o devasa gözlerinin içinde kayboluyorum. bana bunu yaşatma artık.

650 yaşıma da gelsem kız-erkek ikiz kardeş görünce hayvanlar gibi şaşırırım ama beni hiç bişey lisedeki arkadaşımın ablasını ilk gördüğüm andaki kadar şaşırtamaz. arkadaşımın resmen uzun saçlısı ve güzeliydi. hiç unutamıyorum o anı. aralarındaki tek fark bu. ablasının uzun saçlı ve güzel olması. böyle bişey nasıl olur... üstelik ikiz de değiller. zaten ikiz kız-erkek kardeşlerin birbirlerine bir gram bile benzediğini görmedim şu güne kadar. yine lisede başka bi arkadaşımda da yaşamıştım aynı şeyi. o abla da resmen arkadaşımın uzun saçlısı ve güzeliydi. bu tarz şeyler beni çok etkiliyor ve düşündürüyor.

eskiden sokakta kucağında bilgisayar kasası taşıyan insanlar görüdüğümde onların çok acayip şeyler yaptıklarını çok acayip hayatlar yaşadıklarını düşünürdüm. kimbilir nasıl bilgiler vardı o bilgisayarın içinde. kimbilir nasıl hackerlıklar yapıyorlardı. kimbilir nasıl da hızlı hızlı bişeyler yazarak o klavyede ne kadar çılgın şeyler yapıyorlardı diye düşünürdüm. üstelik internetin bile olmadığını tahmin ettiğim zamanlardı bunlar.


2 yorum:

Adsız dedi ki...

Oysaki o bilgisayar kasası taşıyan adam eve tamırci çagrmak bosuna masraf komsunun mühendislık okuyan ogluna götureyim de sevabına formatlasn diyen insan

stickman dedi ki...

ben de o bilgisayar kasası taşıyan adamlardan olmak ve o yıllardaki teknolojik gelişim ortalamasının çok üstünde olduğumu ve insanların kafalarında bahsettiğim düşünceleri oluşturabilmeyi çok isterdim fakat bu çok sonraki yıllarda oldu. hiç bi tadı kalmadı tabi. gönlümce yaşayamadım bu isteklerimi. bu isteklerimi yaşayamamış olsam da arkadaşlar arasında format atmayı bilen insan olarak ün yaptığım yıllarım oldu. arada bilgisayarını bozduklarım olsa da genellikle faydalı olduğumu düşünüp mutlu olurdum.