26 Ekim 2012 Cuma

hayata dair birtakım değerlendirmeler

bi arkadaşa bişey söylemem gerekiyor ama onu aramak yerine yolda karşılaşacağımız bi günü bekliyorum ki pek sık karşılaşmayız. yılda belki üç veya dört defa filan. kendisinden testi hamuru isteyeceğim. testi çamuru da olabilir. hatta bunu ona söylediğimde testi değil o desti bile diyebilir. öyle bi insandır kendisi. baya ilginçtir. keyfine esince testici olur, keyfine esince kitapçı. arasıra osmanlıca kursuna gidip bırakır ve musikiyle ilgilenesi gelir. tüm bunlar bir yana, aslında tüm bunlar bi yana filan değil, bunlar da olayın içinde; testi hamurunu küçük parçalara bölüp evdeki fırında pişirerek maket ev için küçük tuğla ve kiremitler yapmayı düşündüğüm fantastik bi hayatım var.

geçenlerde gecenin epeyce geç saatlerinde muhacir pazarının kuytu ara sokaklarında ilerlerken karanık bi köşeye pısmış hararetli hararetli fransızca konuşan siyahi ve beyazi insanlar gördüm ve yanlarından geçerken izlediğim filmlerin etkisinden olsa gerek kendimi uyuşturucu almaya gidiyormuşum gibi hissettim. tam bir bağımlı, çılgın bir keştim o sırada.

yine geçenlerde bi gece fedon'un aşığınım klibini izlememle başlayan youtube serüvenim arabistanın hadise'si olduğunu tahmin ettiğim bi kızın doğal olarak arapça şarkılar söylemesiyle son buldu demek isterdim fakat aynı kızın bir de hindistan'ın mustafa sandal'ı olduğunu tahmin ettiğim bi adamla düet yaptığı ve 50 kişilik guruplarla dans ettikleri bi klibine kadar sürdü. sonrasında da bişeyler oldu ama ne siz sorun ne ben söyleyim. zaten hintliden sonrasını pek hatırlamıyorum. demem o ki siz siz olun mecbur kalmadıkça youtube denen şeytanın uşağına girmeyin. fedonun aşığınım klibini izlememe neden olan şeyin ne olduğunu merak ettiyseniz inanın ben de bilmiyorum. ne kadar normal bişeymiş gibi bahsediyorum fedonun aşığınım klibini ciddi ciddi izlemiş olmamdan öyle değil mi... ama adam güzel söylüyor hakikaten ve çok da güzel bi şarkı bence. genelde düğünlerde çalarlar ama cidden güzeldir. iyi adam ya bu fedon.

4 yorum:

persephone dedi ki...

o değil de fedon'un yıllardır hiç değişmemiş olması garip değil mi? adeta ikinci bir nicolas cage vakası.

Sam Scarlet dedi ki...

fedon iyi adamdır belki ama youtube geçenlerde bana da aynı saçmalığı yaptı. iyi değil.

Ozan Oral dedi ki...

fedondan ziyade "testi hamurunu küçük parçalara bölüp evdeki fırında pişirerek maket ev için küçük tuğla ve kiremitler yapmayı düşündüğüm fantastik bi hayatım var." demen ilgimi çekti :)) bugün okuduğum ikinci ayrı kafasın.. devam et :)

stickman dedi ki...

persephone, evet o da şu yaşlanmayan adamlardan ama o klip çekilirken teni normal insan teniymiş.

Sam, youtube'a dikkat etmeliyiz yoksa ruhumuzu ve hatta bedenimizi ele geçirebilir. şaka değil bu söylediğim.

Ozan, devam edeceğim etmesine lakin maket ev konusunda malzeme sıkıntısı yaşıyorum ama sabrediyorum. bi sitede okumuştum. maket sabır işidir demişti biri. güzel demiş.