14 Ekim 2010 Perşembe

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

  • diye bir laf var hani. anlayamıyorum ben bu lafı. perhiz yapan insan lahana turşusu yiyemez mi yani? saçmalamayın lütfen. ne alaka. sanki lahana kilo aldıran bişey mi? sanki kilolu insanların hepsi lahana yiyerek kilo aldı. hiçte bile... insanlar kütür kütür lahana yiyolar kilo verecez diye. şarıl şarıl lahana suyu içiyolar her sabah. salak mı sanki bu insanlar. tabi ki değil. bırakın bu saçma işleri. hem size ne elalemin lahanasından. başka derdiniz kalmadı tabi yok efendim lahana yiyemezsinler, yok efendim bişiler filan. ben zaten lahana sevmem abicim banane bundan.
  • ben hastayım üzerinize afiyet. boğazım çok fena. valla anlamıyorum ya ben bu hastalık işlerini. yani buz gibi havada, altta şort üstte bi idman forması deli gibi basketbol oynarım, terlerim, o ter eve gelene kadar bin defa soğur hasta olmam ama sıcacık evde oturduğum yerde hasta olurum. bünyemi sikeyim. ama sanırım üzüntüden hasta oldum ben. çok üzüntülüyüm bu aralar sormayın gitsin yemin ederim. üzülüp üzülüp duruyorum. üzüntü bağışıklık sistemimi çökertti ve o şerefsiz orospu çocuğu mikroplar hasta etti beni. allah belasını versin o mikropların. içtiğim ilacın prospektüsünde de alkolle alınmaz falan yazıyordu. o an varya, beynimden vurulmuşa döndüm. tüh artık neyse dedim. dayanmaya çalışacağım. offff... içmeden de duramam ki ya. elim ayağım titrer. alkolsüz bi hayat düşünemiyorum. napıcam bilmiyorum. idare edeceğim artık ne yapalım. dayanacaz bi kaç gün.
  • eskiden, okul kütüphanesinden kitap alıp okuduğum zamanlar, o kitaplara, kitaba zarar vermeyecek şekilde kendimden izler bırakırdım insanların bana ulaşabilmesi için ama o şifreleri çözüp de bana ulaşan hiçkimse olmadı daha. beyinsiz demek ki lan bunlar. insan bi merak etmez mi, bi çözüm aramaz mı?! ben olsam saatlerce uğraşırım. lan acaba ne demek istemiş bu derim. bu işaretler ne ola ki derim. hatta hacker olup kütüphanenin bilgisayar sistemine sızar o kitabı kimlerin aldığını bulur onları tek tek incelerim ve doğru kişiyi bulduğumda yakasına yapışırım. ne var lan ne var? dünya mı yok olacak? ne demek istiyosun sen söyle! derim. diyemem sanıyorsuuz değil mi? nah diyemem. öyle bi derim kiiii, valla şaşar kalırsınız. siz hala diyemem sanın. banane sizin ne sandığınızdan yahu.

10 yorum:

osman dedi ki...

İnsan hasta olunca neye sataşsam neye patlasam diye yer arıyo vallahi.

Laura dedi ki...

herkes hasta, geçmiş olsun.
benim kütüphanelerden aldığım kitaplarda hiç öyle şeyler yoktu, birde biz türk insanıyız fbı lık zor iş valla.

Finduilas dedi ki...

iyi güldüm eheh.

Sweet Leaf dedi ki...

Merhaba, ilk ukala blog yazısı altı yorumum olacak çok heyecanlıyım:

Perhiz zayıflamak için yapılmıyor sadece, kimi rahatsızlıklardan dolayı kimi şeyleri yiyemiyor insanlar, perhiz listeleri oluyor, turşu da fazlasıyla asitli bir yiyecek, mide rahatsızlığından muzdarip olanlar turşu yememekteler.

Şaka tabi bu ukalalık, sadece boş konuşasım geldi, güzel yazı. :)

Şirvan dedi ki...

Stickciğim, ben seni içmeden sarhoş olanlardansın sanıyordum:))

Biliyosun bu aralar kütüphaneyle uğraşıyorum; senin gibi kitaplara iz bırakanlar da epey fazla. Ama iz sürecek vaktim yok. "Bir bulsam o çocukları soracağım bunu niye yapıyorsunuz" derken sebebi senin yazında buldum. Sağ olasın.

stickman dedi ki...

aynen öyle valla osman. hasta olmanın, moral bozukluğunun acısını böyle çemkirerek atmaya çalışıyorum.

saolasın, varolasın laura. milletcek hastayız şu ara. tahminimce bi %85 lik kesimimiz hastalıktan gebermekte. farklı kütüphanelerde takılmışız demek. gerçi aynı kütüphane olsa bile o kadar kitabın arasından denk gelmesi de çok düşük bi ihtimal.

sen gülüüünce gülleer açaaar finduilaaas dereeeler dırı dırı rııı

Sweet Leaf ehehe, ben de ilk kim söyleyecek bunu diye bekliyordum. merhaba :p nolucak ya rahat takıl sen burda, ben anlardım zaten şaka demesen de ciğerim :) ayrıca bilgilendirme için de teşekkür ederim.

Şirvan!!!! PAUAHUAHAHAUAHUAHUAHAA
yorumunu gördüğüm an gülmekten yere yıkıldım yemin ederim ve boğazım acıdı. doğru sanıyormuşsun aslında, ben de senin demenle anladım bunu. hakkaten içmeden sarhoş olanlardanmışım ben. şöyle bi düşünüyorum da yaptıklarımı. hakkaten ayık kafaya gidecek şeyler değil. normal düz halim sarhoşmuş meğersem. demek ki alkol alma ihtiyacı hissetmemem de bundan kaynaklanıyormuş. harbiden aydınlattın beni. sana nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum.

OiP dedi ki...

Gecmis olsun...
Ben oyuncakli isleri severim mesela:)) öyle şifreli falan kitap bulsam uğraşırdım valla. kim bu, neyin pesinde bakayım diye;) emeğe saygı :D

stickman dedi ki...

teşekkürler OİP'im. işte tam beklediğim gibi iz peşinde, dedektif oip. sen deseydin ki hiç farketmem, farketsem bile merak etmem. inanmazdım zaten :)

Hiç kimse dedi ki...

İnsanlara bi de şunu sormak istiyorum Lahana Turşusu nedir? Ben hiç görmedim, tatmadım da. Tek bildiğim perhiz yaparken uzak duracaksın. Başka bir işlevi de yok :)

stickman dedi ki...

ooo naptın ya. bu güne kadar nasıl yemezsin. lahana turşusu süperdir. kesinlikle yemelisin. bak şimdi konuşunca bile böyle ağzımın içinde kenarlardan böyle bir salya salınımı başladı yemin ederim :D