16 Haziran 2011 Perşembe

gözüme çikolata kaçtı desem inanır mısınız?

şimdi burdan size çikolata yerken gözüme çikolata kaçtığını anlatmak isterdim fakat nasıl anlatacağımı bilemediğimden susuyorum. bi insan gözüne çikolata kaçtığını nasıl anlatabilir ki. (kaçması çok normal ya bi tek anlatması kaldı) akıl alır bişey değil ama gerçekten oldu bu.

bazı insanların aklına gelen fikri hemen uygulamaya koyma hastalığı var. fikrin ne olduğu, mantık dışı olması filan umurlarında değil. akla gelen fikri uygulamaya koymak onlar için o an gerçekleştirilmesi gereken bir eylem. işin mantığını, sonuçlarını düşünmek, daha iyi bir zamanlamada yapmak umurlarında değil. hastalık bence. tez konusu bile olabilir. hatta olmuştur belki.

hani suriyedeki bazı olaylar yüzünden insanlar türkiye'ye sığınıyorlar ya. olmasın tabi ama farzedelim ki çok büyük bi savaş oldu. ordan pek çok insan türkiyeye sığındı hatta buraya yerleşti. burda yaşamaya başladılar. burda evlendiler çoluk çocuğa karıştılar filan. bi 18-19 yıl sonra o evliliklerden doğan çocuklar sosyal ortamlarda nerelisin muhabbetleri açıldığında -biz zaten suriye göçmeniyiz diyerek "göçmen olmak" ruh haline girmeye çalışırlarsa bence pek havalı olmaz. bi gürcistan göçmeniyiz, bi bulgaristan göçmeliyiz tadını filan hiç yakalayamazlar bence.

entrika, aksiyon, saçmalıklar, tramvay, lütfen arka tarafa doğru ileyleyelim, öğrenci işlerindeki kilolu ve sinirli kadın, fakülte geneline yayılmış fotokopi kokusu dolu, kısa mı yoksa uzun mu olduğuna bi türlü karar veremediğim öğrencilik hayatımdan aklımda kalan tek tük bilgilerden biri de iletişimsizliğin mümkün olmadığıdır. fakat bu da yalanmış. bilim hata vermiş. bence iletişimsizlik gayet mümkün. hatta şu dünyada iletişimsizlikten daha mümkün başka bişey düşünemiyorum.

sırf kıyafet çıkarma-giyme işlemine üşendiğimden keşke çıplaklık olsaydı dünyada, keşke insanlar kıyafet giymeye ihtiyaç duymayacak yapıda olsaydı diye düşündüğüm zamanlar oluyor. ama sonra vazgeçiyorum. çünkü bazı kıyafetler bazı insanlara çok yakışıyor. çok çok yakışıyor. böyle koşa koşa gidip sarılası geliyo insanın. yanaklarını sıkası filan geliyo. kıyafetler iyki var.

8 yorum:

Takıntılı ergen dedi ki...

evet gözüne çikolata kaçtığına inanırım, benzer olaylar yaşadım çünkü :P

bossa nova dedi ki...

kıyafet giyip çıkarma işlemi için jetgillerin muhteşem kıyafet makinesini düşlemişimdir hep. Hatta yataktan kalkıp sofraya oturma merasimine değin süren o aletler silsilesi. offf ne biçin bi şeydi yeuuu...

stickman dedi ki...

takıntılı ergen senin nasıl oldu? ben tvnin karşısına uzanmış, çokonat paketini açmıştım. sanırım biraz hızlı mı ısırdım artık nasıl vahşice bişey yaptıysam bir parça fırlayıp gözüme kaçtı. anaam anaaam laan anaaam gözüüüm diye ters döndüm bi anda :D

bossa nova, küçükken jetgiller tişörtüm olmasına rağmen bahsettiğin o kıyafet makinasını hatırlayamadığım için üzgünüm. ben en çok goerge jackson'ın arabayı tek tuşla çantaya çevirmesine hastaydım.

Takıntılı ergen dedi ki...

şeyy benimki biraz daha uygunsuz bi şekilde oldu. O yüzden anlatmasam daha iyi. Ama yalnız değilsin bu konuda ;)

Adsız dedi ki...

Konuyla alakasız ama nasıl basketbol oynadığını çok merak ediyorum. Bir videonu paylaşır mısın?

stickman dedi ki...

Takıntılı ergen, çok fantezilerin insanı gördüm ben seni :) uvv yee beybi.

Adsız, ben de seninle aynı merakı paylaşıyorum. ben de nasıl basketbol oynadığımı çok merak ediyorum. yani biliyorum tabi nasıl oynadığımı ama dışardan izlemek istiyorum. keşke yaptığımız çekişmeli, sağlam bir maçın video kaydı olsa da koysam fakat tek başıma öylesine oynarken kardeşimin çektiği bir kaç kısa video var sadece. bir de yorgunken yapılmış bire bir zevksiz bir maç. (onu da iyi çekememiş) şu kadarını söyleyebilirim, öyle çok iyi oynayan biri değilimdir ama fena da sayılmam. çeşit çeşit smaçlar vuramıyorum tabi ama çoştuğum ve durdurulamadığım zamanlar da olur ara sıra öğünmek gibi olmasın. şutlarım iyidir. bazen çok çok iyidir :) öyle işte. sevindim nasıl oynadığımı merak etmene. gerçi artık pek oynamıyorum dizlerim ağrıyor. yakında emekliliğimi açıklayabilirim :p

Takıntılı ergen dedi ki...

hahah doğru tahmin ;) bu arada bende merak ediyorum basket oynayışını. Bi video çok mutlu ederdi bizi :)

dekadan dedi ki...

Dün bir sevdiğimin en azından dinlediğiminde gözüne çikolata kaçtı. bil ki kaçmasaydıda inanırdım.