21 Temmuz 2011 Perşembe

ahtapotlar gitti mi?

bir buçuk iki ay kadar önce şöyle bi olay yaşadık. akşam uzanmak için yattığım yatakta uyuyakalmışım. sonra aniden kalkmışım ve konuşmaya başlamışım. odanın köşesinde bilgisayar başında oturan kardeşimle aramda şöyle bir diyalog geçmiş.
böyle mış'lı anlatıyorum fakat o an ben de olayın farkındaydım. ama evimize ahtapotların geldiği ve onların gidip gitmediğini öğrenmek o an bana çok mantıklı geliyordu. hatta yaptığım bu davranışa kardeşimin sürekli gülüp durması, sorduğum soruya bi türlü cevap vermemesi beni sinirlendiriyordu.
ahtapotu bu şekilde tarif etmeye çalışan dünya üzerindeki tek insan benimdir herhalde. elimi uzatıp parmaklarımı açıp sallayarak ahtapot anlatmaya çalışmışım. o anın da gayet farkındayım tabi ama ne bileyim ya. çok mantıklı, ciddi bir konu gibi geliyordu o an bana. kardeşim önce bu ani uyanış ve konuşmamdan korkmuş, sonra şaka yaptığımı düşünmüş ama gayet ciddi bir şekilde ve iyice sinirlenerek sormaya devam ettiğimi görünce daha da çok gülmeye başladı hatta koptu.
artık soruma bi cevap alamayacağımı farkettiğimde sinirim doruk noktasına çıkmıştı. kardeşim gülmekten kıpkırmızı olmuştu ve hala koparak gülmeye devam ediyordu. ben ona sinirle ve çok tuhaf bakışlarla bakıp susmuştum ama öyle çok sinirlenmiştim ki, deli gibi saçma sapan küfürler ediyordum içimden. ahtapotların gidip gitmemesi benim için hâlen hayat memat meselesiydi ve çok mantıklı ciddi bir konuydu. kardeşimin ahtapotu bilmemesi, soruma cevap verememesi ve üstüne bir de nedenini bilmediğim bi şekilde sürekli olarak gülmesi ona karşı çok büyük bir nefret duymama neden olmuştu. aptal, beyinsiz! ahtapotu bilmiyor bi de gülüyor! diye geçiriyordum içimden. sonra tekrar yorganı üstüme çekip dönüp uyudum. uyandığımda yaptığım herşeyi hatırlıyordum. ahtapotları, onların bize gelmiş olmasını ve gidip gitmemesini dünyanın en önemli konusunu haline getirmeme, o tavırlarıma ve o kadar sinirlenmiş olmama gülmekten geberdim.

7 yorum:

Taze kahve dedi ki...

Çokk güldüm ben dee :))))

julyasia dedi ki...

yurtta kalırken bir arkadaş da gecenin bir yarısı uyanıp "Atatürk öldü mü ?" diye sormuştu. bizde "ölmedi yüreğimizde yaşıyor" diyince de gülmeyin ben çok ciddiyim diye sinirlenip yatmıştı. bu postu okuyunca aklıma geldi. demek ki uyurgezerlerin tepkileri hep aynı :))

Jano dedi ki...

hahaha çok güldüm valla :D o ahtapot anlatmaya çalışırken el hareketi özellikle çok iyimiş :D

Amélie Poulain dedi ki...

gülmekten gözümden yaş geldi yemin ediyorum.

İrma dedi ki...

ahahha çok güldüm ya :)))

OiP dedi ki...

hahah sesli güldüm ofisin orta yerinde. süpermiş, nasıl kaçırmışım bunu :D))

Sena dedi ki...

Hakikaten acayip komik ohoho. Rüya boyutu başka boyut, cidden ama saçmalıkların normal gelmesi falan.