12 Temmuz 2012 Perşembe

seni daha iyi görebilmek için

işte beni dünyadaki gözlüklü insanlar camiasına sokan o resmi belge. artık benim için bir devir bitti yeni bir devir başladı. bu olay benim miladım olabilir.
artık ben de dinlendirici gözlük denilen o gözlüğü kullanacak insanlar arasına girmiş bulunuyorum. bence herşey bu lcd monitör yüzünden oldu. lanet olsun bu lcd monitörlere. 17" tüplü monitörümle çok mutluydum ben ve hiç de gözümü ağrıtmıyordu. artık yapacak bişey yok. maalesef tüplü monitör üretilmiyor. miyop astigmatizma ne yav. hadi onu geçtim klormatik ne? bu klormatik o kolormatik mi acaba? eğer gözlük öyle bi gözlük olacaksa oğlum komik olurum bak! zaten bugün doktor gözüme değişikli gözlük gibi böyle acayip bişey taktı o an bi fotoğrafım çekilsin isterdim. dünyanın en komik fotoğrafı olabilirdi.
acaba hazır gözlük kullanmaya başlayacakken nerd gözlük olayına girip, hipster bi insan olmanın ilk adımlarını da atsam mı? ama yok. hipsterlık çok bozdu. zaten artık insanlar da dalga geçiyor. çok değil bi kaç sene önceye kadar kızlar bayılıyordu. günümüzün hızlı değişim dünyası işte naparsın.

3 yorum:

Sam dedi ki...

eneeem benim de var bi dinlendiricim. hatta yeni oldu. çok tatlı böyle kalın siyah çerçeveli. taktım mı aynı bir editör oluyorum. herkesin imla ve dilbilgisel hatalarını düzeltesim geliyo. çok eğleneceksin sitikmen.

bossa nova dedi ki...

Dostum ekranların önüne önceden bi cam daha takılırdı bildin mi sarımsı asdfghj o geldi aklıma :D

O zamanlar ana babalar bilinçliydi azizim şimdi al lcd noldu benim yavru kuşuma demek yok. Gözü bozuldu gözlük oldu anam...

stickman dedi ki...

Sam, uuvvv beybiii! bir yazar olarak hemen profil fotoğrafına o gözlüğünü taktığın bi fotoğrafını koymalısın bence.

bossa nova, hehe bildim bildim. tabi o zamanlar bizde bırak bilgisayarı hesap makinesi filan anca vardı ama bazı akrabaların evinde görüyordum tabi. suçu hemen ana babalara atmamak lazım, ileri görüşlü olup tüplü monitörlerden bir ömür boyu yetecek kadar stoklasaydık bugün bunlar gelmezdi başımıza.