13 Ağustos 2012 Pazartesi

leon ve matilda'nın evi

yukardaki videoyu izlediyseniz eğer leon filminden kesilip birleştirilmiş sahneler olduğunu göreceksiniz. nedir bu sahneler derseniz, filmde bize leon ve matilda'nın oturduğu apartman olarak gösterilen, giriş çıkışların yapıldığı kapı ve leon'un manyak gibi sürekli süt aldığı, ikindileri inip yarım somuna kaşar sucuk yaptırdığı, matilda'nın ise tek sigara, lolipop, gofret, yumiyum, bonibon, balık kraker, halley, futbolcu kartlı sakız, içinden taso çıkan cips gibi şeyler alıp, bunları da deftere yazdırarak babasını bi ton borca sokup da adamın uyuşturucu işine girmesine sebep olduğu bakkal var bu sahnelerde. işte ben burayı google'ın sokak görünümünden buldum. buldum da iyi mi ettim. yoo. yada evet lan. iyi ettim. çok canım sıkılıyodu merak ettim ve buldum. işte burda.
eğer bi gün yolunuz new york'a düşerse sokaklarda öyle boş boş keriz gibi gezmeyin. gidin buraya iki fotoğraf çekinin bişey yapın. apartman kapısının önüne oturup çekinebilirsiniz. bakkal da kapanmış ama olsun. zaten bakkalın içi de bence başka bi bakkal. çünkü o kadar büyük olamaz buranın içi. leon'un ve matilda'nın süt aldığı içerdeki görüntüyü başka bi yerde çekmişler. ama yok lan şimdi bi daha içerden gözüken dış camda duran ürünlere bi de dış camdan baktım da aynı ürünler. evet bakkalın içindeki görüntüler bu bakkalda çekilmiş ama apartmanın içindeki görüntüler bu apartmanda çekilmemiş. onları başka apartmanda çekmişler. işte bizleri hep böyle ufak oyunlarla kandırıyorlar lan biz de keriz gibi yiyoruz. neyse ben orayı da buldum evet ama şu an üşendiğim için onu koymuyorum. zaten iki bina arasında kararsız kaldım. iki bina buldum içerdeki sahnelerin çekildiği. ikisinden biri. bu binanın biraz ilersinde. fazıl say terk manyak polisin matilda'nın babasına beethoven ve mozart yorumları yaparken pencereden görülen başka bi apartmanı bularak buldum lan. çok zekiyim bence. burayı da bakkalın tabelasından buldum. bu new york'da da apartmanların ismi yok galiba hep numara vermişler. ne bileyim bi williamslar apartmanı filan olsa, apartman tabelasına baca temizleme ve halı yıkama şirketleri çıkartmalarını filan yapıştırsa. olmaz tabi burası new york beş dakkada değişir bütün işler... o son oteli de çok aramama rağmen bulamadım, filmin yüksek çözünürlüklü hali elimde olsa onu da bulabilirdim. (ulan ne fakirim ha. amelie'nin kafesine giden insanlar var ben burdan tutmuşum yok geleceğe dönüşten şurayı buldum, yok leon ve matilda'nın evini buldum filan) (bi de gençlerimizin haline, özendiği boş şeylere bak ya. mekke'ye medine'ye gitmeye özen önce bi sonra gidersin amelie'nin kafesine, leon'un matilda'nın evine, marty'nin kaykay kaydığı yerlere zındık)

9 yorum:

mocs dedi ki...

oha sağolasın ibret aldım

Sam dedi ki...

dostum şimdi sana bi şey söylicem: yazı ilerledikçe içimden "ULAN SUS ARTIK BE ADAM!!!" dedim çünkü bu sefer gerçekten gülerken sandalyemden düşüyordum. oğlum sen çok yaşa e mi.

Sam dedi ki...

şu an dayanamadım ikinci kez okuyorum. futbolcu kartlı sakız jkdghdfjkglhkr

Sam dedi ki...

daha fazla gülmemek için intihar edebilirim dhgrıdger "evet bakkalın içindeki görüntüler bu bakkalda çekilmiş ama apartmanın içindeki görüntüler bu apartmanda çekilmemiş. onları başka apartmanda çekmişler. işte bizleri hep böyle ufak oyunlarla kandırıyorlar lan biz de keriz gibi yiyoruz."

İnsanevladı dedi ki...

Mathilda'nın babasının uyuşturucu işine girmesinin ardındaki sır perdesini çözmen beni benden aldı, ellere verdi. Şu an ellerdeyim ve eller günahkar.
Demem o ki epeydir gülmediğim kadar güldüm tişikkirlir:)

Amerika Günleri dedi ki...

keşke daha önce haberim olsaydı, daha yeni newyorktan döndüm :)

Neslihan dedi ki...

Evet ya hic degismemis :))
bende bu caddeyi gta4'ten hatirladim. Motosikletle baska bi motorcuyu kovaliyordu hatta tam bu koprunun oradan asagi ucmasi gerekiyordu ama ben hep burayi atliyordum adam kaciyordu elimden :)

çenesiçok dedi ki...

Çok sağol. Olur da nivyorka gidersem kesin uğrayacağım. Bakkaldan istediğin bir şey var mı gelirken getireyim ?

stickman dedi ki...

mocs, ibretlik paylaşımlarımız devam edecek.

Sam, hişş... tamam... ölmeni istemem. üstelik benden kaynaklanan bir şekilde ölmeni hiç istemem.

İnsanevladı, abur cubur yemenin sağlığa zararlı olduğunu uzmanlar bas bas bağırıyor ama tabi dinleyen kim.

Amerika Günleri, bi daha ki sefere artık. macera dolu amerika.

Neslihan, gta4'de tam burda holland hospital center diye bi yer var. oyuna sinemasevmez bir müteaahit müdehale edip binayı yıkıp arsasını da sağlık tacirlerine satmış.

çenesiçok, iki kutu süt al demek isterdim lakin gördüğün üzere bakkal 18 yaşından küçüklere sigara satışı yaptığı için zabıta tarafından süresiz olarak kapatılmış.