11 Aralık 2011 Pazar

yalan olmasın

bazı kızların un helvası gibi koktuğunu düşünüyorum. belki de yanılıyorumdur. belki de un helvası gibi kokmuyorlardır da irmik helvası gibi kokuyolardır. yada ne bileyim çikolatalı puding veya revani gibi kokanlar da olabilir. cacık gibi kokan var mı acaba. olsa çok güzel olur. salatalık kokan bi kız bence iyidir. belki de şeftali. ama yani koklamadan da bilemem valla şimdi yalan olmasın bak. şimdi yalan olmasın bakmış. hayır nolacak ki yani yalan olsa. hadi söylüyorum tamam mı un helvası diyorum. noldu yani şimdi bu yalansa? nolacak ki yani yalansa bi söyleyin. sanki tutuklanıyoruz yalan olunca. alla alla ya. al ulan al! un helvası! un helvası!

hani böyle insanlar vardır ya. bişey anlatacak olurlar ama daha ilk cümleden insanın beynini sikerler. gereksiz yere lafı uzatırlar. şöyle mesela; -geçen gün şey oldu ya çok acayip bişi bak şimdi sabah 7 gibi uyandım ama 8 de olabilir şimdi yalan olmasın. ne yalan olmasın ya! nee! 7 gibi kalkmış olması yalan olmasınmış. lan yalan olsa NOLACAK LAAAN NOOOLACAK YALAN OLSA!!! 7 veya 8 ne farkeder lan.

11 yorum:

biricitconsungunlugu dedi ki...

şimdi yorum yazıyorum ama güzel olmuş mu desem,yoksa iyi yazmışsın mı bilemedim yalan olmasın :)

ebruhu. dedi ki...

kahkaha attım ha açar açmaz. buraları da özlemişiz. aşure yin mi?

stickman dedi ki...

biricit, iyki herhangi birini söyleyip de bizi olası bi yalan durumuna sokmamışsın. sana şükranlarımı sunuyorum bunun için. günaha girmedik sayende.

ebruhu, vaaay boston celticsli gelmiş! aşure yimem mi ya tabi yirim. teyzeme bir tencere, hatta ne tenceresi! ufak bi kazan yaptırdım. gece gündüz yiyorum.

rahat yazar dedi ki...

Aynen gereksiz laf kalabalığı oluyor öyle "yalan olmasın", "bak sana şunu diyeceğim" falan derler dinleyen de "hadi diyeceksen de!" der içinden öyle işte...

bossa nova dedi ki...

oğğndan soğğğnracığma diye uzatıp vaktimi alanlara ve her cümle sonunda tamam mı diyenlere cevap veriyorum bu vesileyle TAMAM!

Finduilas dedi ki...

bir de "ayıptır söylemesi" var. "ayıpsa madem niye söyluyosun ulan!" diye bağırasım gelir ama susarım................

stickman dedi ki...

rahat yazar, o "bak sana şunu diyeceğim" lafı benim çocukluğumun karanlık dönemlerinin lafıdır ya. bi yere misafirliğe gittiğimizde ve ben sıkılıp -gidelim artık gidelim! diye zırlamaya başladığımda teyzem bana; -bak sana ne diyeceğim... diyerek beni oyalardı. mal gibi inanırdım tabi bende çocuk aklımla; -hıı hıı ne diyeceksin ne diyeceksin!?? çok mu süper bişi diyeceksin??!! :D

bossa nova, ondan sonracığıma lafını ben hayatımın uzunca bir süresi boyunca şaka olarak kullanıldığını sanmıştım. meğersem ciddi ciddi öyle konuşanlar varmış. "yaparkene, ederkene" kelimeleri de bunlara örnektir. bi de tamamcılara bi kere de tamam değil de. o zaman napacaklar bakalım.

findu, ayıptır söylemesi dedikten sonra sanki karşıdaki kişi bunu ayıplamayacakmış gibi bi beklenti oluyor orda ama ne olursa olsun inceden bi ayıplama her defasında oluyor gibi sanki. ha kişi ayıptır söylemesi diyerek kendisinin de bu ayıbın farkında olduğunu belirtiyor ama söylemeden de edemiyor. aslında baya karışık lan bu konu. kafam karıştı.

Adsız dedi ki...

aşık olduğum adamlardan biri fırından yeni çıkmış taze ekmek kokuyordu.adamdan ayrıldım ama ne zaman taze ekmek kokusu alsam onu hatırlarım.

stickman dedi ki...

koku hafızası çok ilginç bi olaydır hakkaten adsız. iyi şeyler hatırlatıyorsa çok çok neşe dolar insan ama dramatik şeyler hatırlatıyorsa insanın içini titretir, soluğunu keser. eğer taze ekmek kokusu aşık olduğun adam ve onunla yaşadıkların hakkında dramatik şeyler hissettiriyorsa, fırınlardan, bakkalardaki ekmek dolaplarından hatta garanti olsun diye tüm unlu mamüllerden uzak durmanı tavsiye ederim sana. yine de hatırlamak istersen o başka tabi.

Adsız dedi ki...

stick burada perfume the story of a murderer filmine selam çakmış gibi, ama çakmamış da olabilir. onun için mikrofonlarımızı kendisine çeviriyoruz, biz ne desek yalan olur şimdi...

stickman dedi ki...

ehehee valla hakkaten öyle olmuş Adsız. yazarken bunun farkında değildim sen söyleyince farkettim. o filmi 3 yıl filan önce bi arkadaşla birlikte izlemiştik. ve sanırım pek beğenmemiştik. aklımda kalan sahnelerden biri meydan sevişmesiydi. papaz mapaz filan herkes birbirine dalıyordu. belki de izlediğim arkadaş yüzünden beğenmemişimdir. kendim izlesem beğenirdim belki.