24 Aralık 2011 Cumartesi

pastel boya ile umut sarıkaya mutsuzluğu

can sıkıntısı bazen böyle güzel sonuçlar doğurabiliyor. dolaptaki bi kolinin içinde tesadüfen bulduğum eski ve az renkli pastel boyalarla boş bir a4 kağıdının birleşimi. kardeşim bunu çerçeveletmemiz gerektiğini söylüyor. umut sarıkaya iyi adam lan. ve bence pastel boyalar ilkokullardan kaldırılmalı. burdan öğretmenlerimize ve milli eğitim bakanlığına sesleniyorum. pastel boyayla resim yaparken hatanın affı yok. bu yaşımda bile beni strese soktu. varın siz ilkokullu bebelerimizi düşünün. yok elim kayacak, yok boya karışacak. nitekim yüzü tam olmadı sizin de gördüğünüz gibi. ve bunu düzeltme şansı yok. neyse. başka bir pastel mutsuzluk önümüzdeki günlerle sizlerle...

8 yorum:

persephone dedi ki...

tipte kayıklık olmuş ama son derece başarılı stickman. tebrikler.

Sam dedi ki...

çogzel olmuş.

neslinnce dedi ki...

stick dostum pşşşt buraya baksana bi

http://neslinnce.blogspot.com/2011/12/kiyi-kose-kalmis-kitap-vaaarr-miiiii.html

stickman dedi ki...

teşekkürler türkiye!
neslinnce, bu konuya eğilelim.

Karikatür dedi ki...

bence gayet başarılı bir çalışma olmuş :)

Bu arada yıllaaar önce sorduğun bir soruya şimdi cevap verecek olmamın utancı içinde bu yorumu yazıyorum (belki de öğrenmişsinizdir cevabını): hayır o karikatür dergide yayınlanan bir karikatür değildi. "umut sarıkaya karikatür albümü"nün kapağındaki karikatürdü.

http://karikatur7.blogspot.com/2010/12/isimdeyim-gucumdeyim-umut-sarkaya.html

Barney Sikerson dedi ki...

sulu boya var bir onun affi hic yok.

Missbone dedi ki...

Kaç yıl oldu acaba pastel boya kokusu duymayalı.:)
Ben çok sevdim, kardeşini dinle çerçevelet.:)

stickman dedi ki...

Karikatür; teşekkürler. evet hatırladım o soruyu sorduğum günü ve umut sarıkaya'nın kitabını alırken arka kapağında olduğunu görüp sevinmiş ve bu gizemi çözmüştüm :)

Barney onu da bi denemeyi düşünüyorum. ince detaylar ve tonlama yapabilme açısından daha avantajlı olur gibime geliyor. hem bende çok ince uçlu fırçalar da var. hatta hata yapmama, yapılsa bile hata düzeltme açısından bence pastelden daha avantajlı.

Missbone, en son lise birinci sınıfta resim dersi vardı benim. o zamandan beri elleşmemiştim pastel boyalara. çerçeveletmek istediğim çok resim ve fotoğraf var amma lakin ne asacak ve o asıldığı yerde güzel duracak alan yok.