17 Haziran 2012 Pazar

sıcaktan eriyen kelimeler

sanırım ben 27 yaşına geldiğimde öleceğim lan. öyle hissediyorum. eğer öyle bişey olursa annem bunu kabul etmez. 26 diye ısrar eder durur. doğduğunda bir yaşında mı oluyorsun sanki? diye çıkışır. annem bana hep böyle yapmıştır. asla benim gerçek yaşımı kabul etmez. illaki bir yaş küçük söyler. neden böyle yapar anlayabilmiş değilim. kadın anam.
ismim asaf savaş akat olsaydı dünyanın canına okurmuşum gibime geliyor. ama ismi bir çırpıda söyleyebilmek lazım ve isme bakarsanız bu oldukça zor bir eylem. aman lan boşver. napıcam sanki dünyanın canına okuyup. okuyan okuyor zaten. iyki bu isimde değilim diye şükredesim geldi şu an. benim adım bu olsa hep şaşırırdım adın ne? diye sorduklarında. asaf savaş akat diyeceğime şöle şeyler derdim muhtemelen; fasat yavaş tokat... asak kalas fakat... afat falaş kanat... pasif salaş makat... allahım sana şükürler olsun ki ismim asaf savaş akat değil. allah anamdan babamdan razı olsun.

sanırım eski bir yay-çep fanatik izleyicisi olarak uyduda bulduğum 3 yeni tarım kanalını izleyerek geçireceğim bu yazı. yay-çep ne panpa? derseniz eğer, yay-çep; yaygın çiftçi eğitim projesi demektir arkadaşlar. eskiden trt3'de çıkardı. tarım ve hayvancılıkla ilgili çok yararlı bilgiler öğrenebileceğiniz şahane bir program. ben bu işlere öyle meraklıyım ki keşke ziraat mı okusaydım lan diye düşünüyorum bazen. tarlanın ekim öncesi düzleştirilmesi çalışmaları, gübreleme, ekim öncesi tarla sürümü, sulama, sığır yetiştiriciliği, koyunculuk ve keçicilik, bağcılıkta verim arttırıcı çalışmalar, zararlılarla mücadele, kümes tavukçuluğu... bu ve benzeri alanlar benim ilgi alanlarım. öyle işte. sözlerime yay-çep'in jenerik şarksıyla veda ediyorum. yayçepleeeeee ileriyeee hep ileriyee! tarımdaaa geleceğeee yayçepleeee! işte yayçep sizlerle, haydi koşuuun dıtdırıııı dırııı... yaaayçep yayçep!

7 yorum:

Sam dedi ki...

oğlum ya ben de 27'de ölürüm gibime geliyo bak........

Sena dedi ki...

Bana da on beşimde ölecekmişim gibi gelirdi, hatta emindim falan. Milletle vedalaşmalar vesaire. Nasip değilmiş.
Ziraat, hmm ilginç bir ilgi alanı. İLGİNÇ yani.

Finduilas dedi ki...

Nereye ölüyonuz acaba ya, oturun oturduğunuz yerde.

minikkus dedi ki...

ahaha böyle salak salak konuları ele alıyo olman çok hoşuma gidiyo yaaa, o yüzdendirki kendime benzetiyorum seni:) bizim zamanların şarkısıdır yay-çep:P bide benim aklıma yay-çepi duyunca niyeyse hep ilyas salman şener şen filmi olan "banker yakup" geliyo, hayırlar olsun o.O

Latife dedi ki...

Bir ana olarak gelip şu yorumu bırakmazsam olmazdı: "Ağzından yel alsın evladım. Allah gecinden versin."
Özlemişim yahu blogundaki ayrıntıları okumayı. Gece gece bir domates çorbasının ettiğine bak :)

salata dedi ki...

yalnız 27 yaşında ölmek içim uyuşturucu kullanan bir RAKÇI olman gerekiyodu üzgünüm...

stickman dedi ki...

Sam, o kedilerle daha fazla haşır neşir olursan daha önce de ölebilirsin gibi geliyo bana. geçen gün ısırılmışsın zaten. fazla sokulma o kedilere.

Sena, sen de abartmışın ama yani 15 ne ya daha doğalı ne kadar olmuş zaten bi de vedalaşmalar filan. bu planının tutmadığına sevindim. not: ziraat hayatımızdaki en önemki hakikatlerden biridir.

Findu, bir reis gibi gelip burda postanı koymanı saygıyla karşılıyorum. eyvallah baba. haklısın. bizimkisi öyle bi sıkılmışlık öyle bi heycan arayışına girip de bulamamışlık.

minik kuş, kayıt altına alınan ufak ayrıntılar diye çıktık yola, o şekilde devam ediyoruz. sen içerde banker yakubu izlerken annen mutfakta yay-çep'i izlediyse küçükken veya tem tersi, öyle bi zihin bulanması olabilir amma lakin öyle değildir.

Latife, ver öpem ellerinden garip anam, çilekeş anam, kadın anam! tamam ölmüyorum. hem daha çok domates çorbası içmemiz lazım. (dikkat edersen domates çorbasını sevdirmeye çalıştığımız şu dönemde kaşar rendeleme saçmalığını çıkaranlar şimdi de halkı domatesten soğutmak için yeni oyunlar peşindeler)

salata!!! pausdhausdahsd!!!! ben o ayrıntıyı tamamen atlamışım ya. haklısın. zamanında rammstein'ın dibine vurmuş biri olarak belki birazcık rakçı sayılabilirim ama sigara bile içmediğimden 27 yaş ölümü yine hayal oldu.