5 Aralık 2010 Pazar

büyükannem bile senden daha çağdaş

bir insanın çağın gerisinde kaldığını nasıl anlarsınız?

bi kere bu insan elektrik kesildiğinde mum yakmaya çalışır. bakın amaç romantik bi ortam filan oluşturmak olsa, yada eskiye bi özlem olsa neyse diyeceğim ama yok öyle bişey. elektrik kesiliyor ve adam bu çağda hala mum yakıyor. yahu kardeşim led lambalı el fenerleri diye bişey var. hayvan gibi aydınlatıyor. bu devirde ne mumu. bi de illa bi ışık kaynağı oluşturmak mı lazım sanki. karanlık oluversin biraz. ne gerek var o kadar aceleyle bi ışık kaynağı aramaya. hem bi süre sonra karanlığa gözün alışır herşeyi görürsün zaten nolacak.

bi de bu insanlar kurumsal kimliğini oturtmuş mağazalarda pazarlık yapılabileceğine inanırlar. çarşı esnafı mı lan burası. özbozkırlılar elektronik mi? özcanlar tuhafiye mi? doğanhisarlılar hac malzemeleri mi? :D adam vatan bilgisayardan masaüstü bilgisayar topluyor, sonra kasa elemanına da değil ha, pc parçaları bölümündeki elemana, -ikramımızı da yapalım abicim... diyor. ahahaa. kasa elemanına söyleseydi keşke. o an ki yüz ifadesini görmek isterdim :D

çağın gerisinde kalan insanın ufak bi kaç macerasını dinlediniz efenim.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Valla mum konusunu bilmem ama; o kurumsal kimliği oturmuş mağazalarda bal gibi de pazarlık edilebiliyor ve fiyat cidden indiriliyor. Bunu duyduğumda kendimi yıllardır kazıklanmış hissettim. Ha tabii yapar myım pazarlık yapmam; ama ben de bir kuzen var evlerden ırak, çatır çatır pazarlık ediyor. Artık elemanlar bundan kurtulmak için midir nedir istediği fiyata ürünü satmayı kabul ediyorlar; ilginç yani.

stickman dedi ki...

kesinlikle öyledir Şirvan, elemanlar kurtulmak için paranın üstünü kendi ceplerinden veriyorlardır. vay be kuzene bak. koskoca şirketlerin fiyat politikalarını altüst etmiş.