4 Nisan 2012 Çarşamba

nükleer başlıklı yazı

ilkokulda kaplığa "gapçak veya gapçık" diyen çocuk ile kabana - monta "gocuk" diyen çocuk aynı çocuktur. bunun bilinciyle hayatımıza devam edelim arkadaşlar. teşekkürler.

bugün böreğe pudra şekeri atarak yiyen insanlar olduğunu öğrendim ve baya bi afalladım. sen ne karaktersiz bir insansın ki güzide bir gıdamız olan, bizi besleyen o yüce nimetimize pudra şekeri filan dökersin. börek dediğin tuzlu besinlerimiz katagorisinde bi gıdamızdır. tutup da bunun üstüne pudra şekeri dökmenin bi anlamı yoktur. bu insanlığa sığmayan bi davranıştır. mercimek çorbasına pudra şekeri döküp yemek kadar saçma sapan bi harekettir bence. bunu bi daha yapma. ayrıca ıspanaklı börek de yapmayın. hadi böreğini yaptınız diyelim, ıspanaklı doğum günü pastası yapan var lan. bence yapmayın! insan gibi söylüyorum bak yapmayın!

toplu taşıma araçlarında "-lütfen arkaya doğru ilerleyelim" lafını duyduğum anda ilk harekete geçen kişi hep ben olurum ve bunu yaparken etkili bakışlarla ve etrafa yaydığım elektrikle diğer insanları da arka tarafa ilerlemeleri yönünde tetiklerim. adeta bir empat kesilirim (empati'yi okuduk herıld yane) ve ayakta duran tüm insanların, eğer arka tarafa ilerlemezlerse ne kadar pis, ne kadar mundar ve cünüp olacakları, hatta -sen de insan mısın be! denilecekleri korkusuyla sarıp sarmalarım. böylece toplumsal duyarlılığı en üst seviyeye çekerek, ülkemizin şehiriçi ulaşım sorunlarına faydalı olabilecek etkili çözümler üreten örnek bir vatandaş kıvamına erişmiş olurum. ne mutlu türk'üm diyene! iyi dersler sevgili arkadaşlar!.. saaoool!..

7 yorum:

persephone dedi ki...

genel olarak şöyle de bir problem var: ne zaman kalabalık bir otobüse binmeye çalışsak "ilerleyin kardeşim, dışarda kaldık" muhabbeti yaparız. ama otobüse adım attığımız an hemen ortama uyum sağlar, dışarda kalanlara acımaya başlarız. bu kez de "yeter artık kaptan, balık istifi olduk. alma yolcu." moduna geçeriz.

Sam dedi ki...

ben de kirazı tuzlayarak yiyorum.

Finduilas dedi ki...

ıspanaktan yapılan pastada ıspanağın tadı belli olmuyor ya, bildiğin normal kekli pasta işte (kekli pasta?!!?!) benim yediğimde öyleydi en azından.

bir de ıspanağı sadece böreğin içinde yiyebilen bir insanım ben ya. :(

ıspanak konusunda uzlaşamıycaz sanırım stick :(

bossa nova dedi ki...

ıspanaklı pide yaptırdım geçen allahım böyle bir lezzet olamaz ne kadan güzel, ne kadan besleyici bi gıda dedim o an. Ama şimdi dedim ki o an stick görse elinde zopasıynan leeyn pide dediğin etli, löplü olur ot ne arar diye beliriverirmiş maazallah...

stickman dedi ki...

persephone, toplu taşımanın insan psikolojisi üzerine etkili konulu teorik ve uygulamalı çalışma olan bir tez yazıyor olsaydım fikirlerini, duygularını ve deneyimlerini almak üzere seninle iletişime geçer hatta seni bir denek olarak kullanabilirdim.

Sam, demek kirazı tuzlayarak yiyorsun ha... hımmm... peki... peki o kaza ne zaman oldu? ya da neyse boşver. bu konuda konuşmak istemiyor olabilirsin ama ne oldu da bunu yapmaya başladın insan merak etmiyor değil. tuzlayarak he... kirazı... sağlıklı da bir insana benziyorsun ama. hımm. peki o zaman ya tamam. saolasııın. görüşürüüzz. hadi selam söyle.

Findu, demek ıspanaklı pastada ıspanağın tadı belli olmuyor. peki kendine hiç şu soruyu sormayı denedin mi? tadı alınmayan bişeyi neden koyuyolar pastanın içine. yumurtanın da tadı alınmıyor ama onu da koyuyorlar dersen ağzına bi tane vururum. onun pastanın yapısı için çok gerekli bir önemi var! buraya kadarmış findu. al ıspanaklarını ve git. ıspanak konusunda anlaşamadığım bir insanla işim olmaz beni. hade hadeee çek arabanııı. yürüüüü ense traşını görelim! (ne biçim çirkinleştim lan ben. kendimden iğrendim)

bossa nova, içimi okumuşsun be! valla! fakir misin arkadaşım! ıspanağı normal yesen anlarım. hani temel reis bilinç altı filan derim de. kimse zorlamıyor ki pidenin içine koy da öyle ye diye. neden yaptığını anlayamadım gerçekten. buna bi son versen iyi olur bence.

Sam dedi ki...

tuzu çok seviyorum. tuz en çok erikle yeniyo fakat erik dişlerimi çok kamaştırdığı için ben pek fazla tercih etmiyorum. karpuz ya da kavunu da tuzlayarak yemem. çilek de olmaz. geriye kiraz kaldı. bi gün denedim oldu. güzel oldu. bunu yaptığımı her gördüğünde annem bağırıp çağırıyo ama kimse beni durduramaz. kirazı tuzlayarak yerim. siz de deneyin belki seversiniz gençler.

stickman dedi ki...

ben eskiden tuzlaya tuzlaya bi kilo limon yediğimi bilirim ama kiraz... ne bileyim be Sam. du bakalım kiraz çıktığında bi deneyim belki severim.