7 Şubat 2012 Salı

ağırlaştırılmış müebbet yaşam cezası

ağırlaştırılmış ve şartlı tahliyesiz müebbet yaşam cezam devam ediyor. ne zaman bitecek bilmiyorum. ölen insanları kıskanıyorum. gerçekten. ölen insanları çok kıskanıyorum.

dünyadaki bütün evlere girmek istiyorum. çok merak ediyorum insanların evlerini. keşke bunu yapabilsem. ha bi de buzdolaplarını. keşke ev ev dolaşmama izin verilse. insanların buzdolaplarına bakmama izin verilse.

şu günlerde istemsiz sağ tıklamalarım oluyor. bundan pek hoşlanmıyorum. parmağım mı ağır yoksa sağ taraftaki tık yeri mi çok hassas anlayamadım. bunu düzeltmek için bir adet sol tıklamanız gerekiyor.

çocukluğumun geçtiği mahalleye düşüyor bazen yolum. şöyle parmağımı bi şıklatıyım, o günlere döneyim istiyorum. o zamanları izleyim. kendimi izleyim. olayları izleyim. kendim olayım bi süre. bmx süreyim. umarım cennette bu vardır lan. çünkü hayata çoğunlukla bu fikirle tahammül edebiliyorum. e tabi bazı listelerim filan da var ve bazı diğer şeyler. neyse bu konu hakkında daha fazla konuşmasam iyi olacak bence.

keşke dün kaymakamlıktan geldiğimde kardeşim ve arkadaşı bizim odada son ses şebnem ferah dinliyor olmasalardı. belki hayata ufak bi umutla bakabilme şansım olabilirdi o zaman. ama düşündüm de. yok yok. dinlemiyor olsalar da olamazdı. kaymakamlıktan gelmişim sonuçta. kaymakamlık ne lan. sırf kaymakamlık diye bişeyin olması bile bence dünyaya çocuk getirmemek için yeterli bi sebep.

5 yorum:

şahika dedi ki...

kamu yönetimi okuduğunu ve başta ailen olmak üzere bunu duyan herkesin sana ''kaymakam olucak'' gözüyle baktığını düşün bir de.. :(

Adsız dedi ki...

seni bu kadar bunaltan nedir stick?fazla karamsar değil mi sanki? :/ depresyonlar uzak olsun:)

stickman dedi ki...

şahika, şu an ben de sana o gözle bakıyorum ve kaymakam olup benim işlemlerimi hızlandırman için torpil yapmanı istiyorum. hem kaymakamlıkta sivil bir insan olmak ile kaymakamlıkta kaymakam olmak arasında büyük fark var. geçenlerde ben kaymakamlıktan çıkarken kaymakam giriyordu ve iki kişi kalabalıktan onun önünden yürüyüp kar kürüme aracı gibi ona yol açıyolardı. kaymakam olabiliyosan ol derim ben sana.

Adsız, yoo fazla karamsar değil. içinde bulunduğum duruma göre iyi bile benim halim. nasıl anlatıyım bunu sana. ben olman lazım bunu anlamak için. yada ben yaşarken bi süre sürekli benim yanımda olman ve benim de sana uzun uzadıya, en ince detayına kadar olayın vahimliğini anlatmam lazım.

Adsız dedi ki...

daha iyi misin?

stickman dedi ki...

dünyada ve hayatımda değişen bişey yok hatta daha da kötü gelişmeler oluyor hepimiz için fakat son günlerde bir kaç ufak işim zor da olsa iyi sonuçlandığı için onun moraliyle bu yazıyı yazdığım gün olduğum halden daha iyiyim. sorduğun için çok çok teşekkür ederim.