9 Şubat 2012 Perşembe

behzat ç. - kahvedeki eleman

eleman-1: biz öldürmedik ağbi, sadece uyardıg. değil mi oğlum?
eleman-2:
-hee.. uyardıg.
eleman-1:
ağbi.. bülent size olayı yanlış anlatmış. sonuçta onun da ev arkadaşı. ölünce herhalde morali bozulmuştur. ağbi.. biz.. mahallede bayram gezmesine gideriz. baş sağlığına gideriz. biz bütün mahalleyi dolaşırız. bizi mahallede herkes sever. bunlar da sonuçta mahallemizin misafirleri. bugün vaar, yarın yoklar. iki günlük dünya. galp gırmaya değer mi abi? değil mi gardaş?!
eleman-2:
tabi ki değmez abi..
hayalet:
nabıyonuz la siz. hee? HEE?!! kaç yaşındasın la sen?
eleman-1:
21
hayalet:
sen?
eleman-2:
20
hayalet:
olum sizin yaşadığınız gün gadar adam sorguladım la ben. doğru düzgün anlatın. .........bak ha!
eleman-1: abi sen anca bize bağrıp çağrıyon, anca bize gızıyon. bi beraber çıkalım mahalleyi bi dolaşalım. genç yaşlı... bütün herkese soralım. bütün mahalle bunlara uyuz oluyo. gızlarla mızlarla geliyolar gaynatıyolar... saçlar...
akbaba:
küpeler...

(((sessizlik)))

eleman-1: dövmedik abi, gavga ettik. sonuçta bu gavgadır. onlar bize vurdu. biz onlara vurdug. heeeaa.. deliganlı bebelermiş. biz daha galabalıgdık ama çocuklar posta yemediler..
hayalet: tamam la sus!.. çen çen çen gonuşuyon. ne cins adamsın olum gaşın gözün ayrı oynuyo senin bi dur la! siz bu.. dergi mergi bastınız mı la bana onu söyleyin.
eleman-2:
ne dergisi komserim...
akbaba:
karikatür.. kızılayda.
eleman-1: abi bizim dergiyle mergiyle ne işimiz olur. biz derginin yolunu bile bilmeyiz. nereğee gidecezz, nereyi basacaaz. abie biz sadece mahalledeyiz. biz mahallemizden sorumluyuz. ekmeeemize bagıyoz. deeğil mi oolum gonuşsana len sen anca susuyon!
eleman-2:
doğru komserim. ben kızılaya bayramda seyranda iniyorum zaten. biz mahallemize bakıyoruz.
akbaba:
lan olum.. alayınıza etek giydirir gezdirim lan ben bu mahallede. göt herif! şu saçlar varya la. şu saçlar varya şu saçlar. uzayacak olum uzayacak. götün yiyosa kes lan bunu. gelip kontrol edecem hepinizi. anladın mı lan beni!!!
hayalet:
şş! al la..
akbaba:
ver la şunu! ........bak!
_______________________________________________________

hollywood oyunculuk görsün. hatta o derece ki o elemanın oyuncu olmadığını, gerçek olduğunu düşünüyorum. akbaba'nın elemana bakışları ise tarif edilemez. oyunculuk okullarında ders olarak gösterilebilecek bu elemanı ve tüm o kahve sahnesini izleyebiliriz.

15 yorum:

ebruhu. dedi ki...

o nasıl konuşmak, o nasıl yirmi yaş lan öyle. eski bölümlerden birinde de saniyede 26 kere "allah belamı versin amirim" diyen kahveci bi eleman vardı. O bir bu iki. Bak buldum onu da:

http://www.izlesene.com/video/behzat-c-allah-belami-versin-amirim/3446901

stickman dedi ki...

nuhahaha, adamın içine ayı yogi kaçmış ve ayı yogi angaralılaşmış adamın içinde. allah belamı versinciyi de hatırladım. aynı duyguları yaşatmıştı bana. bu allah belamı versinci bu elemanın 10-15 yıl sonraki hali ya. ben yine de bu elemanı daha çok tuttum. bu bir o iki bence :p bostonlı olduğun için sana illa zıt giderim ben.

nymphea dedi ki...

Bu hafta izlerken ben de bu adamlar gercek mi dedim ;-) Cunku bazen bulduklari yan roller felaket amator oluyor, bu adam cok dogaldi:)

caloroso dedi ki...

eşimle benim de dikkatimi çekti, bu haftaki bölümün en komik anıydı, çocukta tek hata olmadı, çiğ bir oyunculuk yoktu, "oyunculuk" olmadığı için, tamamen doğal, tamamen angara'da böyle gençler var dedirten cinstendi...

Marla dedi ki...

Bu adamlar gerçekler Ankara'da yaşayan biri olarak söylüyorum ki gerçek ve çok fazlalar :) hakkaten çok doğal oynamış yani.

Adsız dedi ki...

stick senin soyadın ne ya :) bi şey göndericem soyadın lazım ama :)

Adsız dedi ki...

Lan oglum soylesene soyadini hadii lazim lan

stickman dedi ki...

nymphea, aslında genel olarak yan roller çok başarılı. çok nadir çıkıyor felaket amatör olanı. mesela bu sahnedeki diğer eleman hakkaten felaketti. aklımda kalan süper yan rollerden birisi de bağamı öldürdün lan, bağamı öldürdün! tepkisine -bağa ne la?! diye cevap veren o tipinden bela akan adamdı :D

caloroso, aynen valla. sadece ankara'da değil heryerde var. benim basketbol oynadığım yerde bile 4-5 tane böyle adamlar var. geliyolar bazen, çok mecbur kalmadıkça maç yapmamaya çalışıyoduk tabi onlarla. her koşulda kendilerini haklı çıkarıp, üste çıkarıp, karşıdaki kişiyi aptal yerine koyup kendi üstün zekasıyla süper cümleler kurduğunu zannedip, saçma sapan söylemlerinin farkında olmadan işin içinden çıktığını sanan kişiler. tabi karşı taraf adamın nasıl bi adam olduğunu görünce haklı olsa bile edeceği bir lafla kavga çıkacağını bilip susuyor ve bu herifler böyle acayip canlılara dönüşüyor :)

Marla, ben hala inanmakta zorlanıyorum bu arkadaşın oyuncu olduğuna.

Adsız, sevgili adsızcığım, herşeyimi biliyorsun da bi soyadım mı kaldı yani. bomba mı göndericen ne göndericen ne bileyim ben. adsız birine soyadı mı verilirmiş allasen. sen bana en iyisi bi mail at. kimsin, nesin, deli misin divane misin? hayır yani merak da ettim şimdi olayı :) azcık da heycanlandım. mail adresim profilimde yazıyor. gerçi bunu söylemem de saçma oldu. elinde olmayan tek bilgim soyadım olduğuna göre mail adresimi de biliyorsundur zaten. ehehe :p (çok heycanlı lan böyle gizemli gizemli şeyler)

Adsız dedi ki...

hayır yazmıyo mail adresin of nolur şu soyadını söyleyiversen bombam olsa sana mı göndericem ya :D

stickman dedi ki...

adsız kardeş, canım ciyerim. soyadımı söyleyiversem evet hiç bişi olmaz. sonuçta çok möhüm bi insan filan değilim fakat kıllandım ben senden. nooolurr nooolmaz. tanımadığım bilmediğim bir adsızsın sonuçta. bak şimdi. gel otur şöyle bi soluklan hele. derin bi nefes al ve beni dinle. yov yoovv. stickman maykrofonda. profilimdeki e-posta yazısının üzerine fareyi götürürsen mail adresim altta gözükür ama ben seni yormayayım; blogstickman@gmail.com

Adsız dedi ki...

banane vazgeçtim göndermiycem bütün hevesimi kaçırdın pis stick :D

stickman dedi ki...

yek yeea! göndermezsen gönderme. senin mi kaçmış benim mi kaçmış hevesim. benim kaçmış asıl. hem nerden pismişim. senin saçın pismiş meğersem. pis adsız. yalancı olduğun burdan belli. hem dayım bana almanyadan kumandalı araba gönderecek. hem leğen sizin mi?! bizim!!! abim askerden taramalı tüfek getirince abime taratacam seni.

Adsız dedi ki...

sus beee ayağımın altına alıveririm seni

stickman dedi ki...

çocukların önünde tartışmayalım meltem. mutfak.

he bi de çok güzel denk geldi valla gelişine vurucam, bi de fırat olarak cevap vermek lazım buna; -ne vuruyon, sana vursalar çok mu iyi?

neslinnce dedi ki...

aaaa herkesin canı çok sıkılmış. Buz gibi bir karpuz keseyim değişiklik olsun. Ya da ayaanıza soğuk su dökeyim balkonda serin serin.