8 Şubat 2009 Pazar

koş stick koş

dün sabah, ayların biriktirdiği miskinlikten kurtulmanın vaktinin geldiğini düşündüm. böyle devam etmemeliydi. biraz yürüyüp koşmalıydım. hava da temizdi ne güzel. kardeşimin bozuk mp3 çalarına gaza getirici şarkılar yükledim. beremi giydim, üstüne kapşonu taktım çıktım dışarı. hafiften yürümeye başladım. kulaklıklarıda taktım. koduğumun mp3 çaları kapanıp duruyo. kulaklık sağlam olsa keşke. o da bozuk. neyse idare etmeye çalıştım. yolda kirli bi portakal atmışlar yere. ona hafifce bi plase vurdum. stadın arka köşesine doğru yürümeye başladım. insanların hepsi bana cins cins baktılar. havzan köprüsünün biraz gerisinde kızın biri benden korktu yolunu değiştirdi. düz geliyo normalde ve düz gelse benim hemen yanımdan geçecek. tamda otobüs durağıyla duvarın arasında karşılaşıyoruz iyi mi. sakallarımıda ne zamandır kesmiyom. ondanda korktu sanırım. bu bana bi baktı, yolunu değiştirdi. durağın ön tarafından geçmeyi tercih etti. dur sen dur. sen sanırım işe filan gidiyosun ve her sabah orda olucan. ben nası olsa artık iki güne bir filan gerçekleştircem bu olayı. yarın yine aynı yerde karşılaşıcaz seninle. deli takliti yapcam bu sefer. aklını alcam senin. sen misin yolunu değiştiren. şırpıntı seni.

ben bu şekilde baya yürüdüm. havzan köprüsünü geçtim. ordan geçerken hep tırsarım. yükseklik korkum var biraz. ama heycan oldu. güzeldi. bi de o köprünün altındaki evleri çok sevdim. keşke orda yaşasam.

şaka maka baya yürüdüm. havzandan meram yeni yola çıktım. askeriyenin yanından meram eğitim araştırma hastanesine (halk arasında kısa ismiyle sigortaya) kadar yürüdüm. ordan aradan meram eski yola geçtim. ordan eve kadarda koşarım diye planladım. ama mp3 çalar hepten gitti. tabi müziksiz pek olmuyo. gaz alamıyo insan. neyse müziksizde olsa hafiften koşmaya başladım. lan o da ne. ilerde bi köpek var. beni gördü dik dik bakıyo. dedim bu şerefsiz beni kesin kovalayacak. hiç bozmadan aynı şekilde koşmaya devam ettim. yanına yaklaşınca yere biraz sert vurmaya başladım. bu önce biraz geri çekildi, benim arkamda kalıncada koşmaya başladı. önce bırakır diye umursamadım. sonra kafamı bi çevirdim yarım metre dibimde ibne. geri dönüp ayaklarımı yere vurdum böyle baya ses çıkararak. bi de höödd mööddd gibi bağırdım. üstüne koştum. tabi ben bu köpek hayvanlarının psikolojisini çözmüş bulunduğumdan etkilerim ben bunları. pek tırsmam. ben koşmaya başlayınca bu olay yine oldu, yine geldi, yine korkuttum. bi kaç denemeden sonra bıraktı peşimi. eğer yarın yine yaparsa bunu çekicem konuşcam. bak olum bu böyle yürümez. hayır amacın ne? beni kovalamaktan ne gibi bi çıkarın var. sevgi istiyosan ben her geçişimde okşar severim seni. karnınıda doyururuz. adam ol! dicem.

ben tahmin ettiğim gibi ordan eve kadar koşamadım. hamlığın etkisiyle çabuk kesildim. götüm geçti diye bi tabir vardır. çok yoruldum anlamında. hakkaten götüm geçti. götümden soludumda diyebiliriz. eve kadar hafif koşma, biraz yürüme, hafif koşma, biraz yürüme şeklinde geldim. aslında şu mp3çalar bozulmasa eve kadar müzikten aldığım gazla koşabilirdim gibime geliyo. gelirken bi adam gördüm, hani o tekme attığım portakal vardı ya, onu aldı, inşaatın çeşmesinde yıkıyodu. sanırım yiyecekti. ver lan o benim portakalım diye dalmayı düşündüm adama ama yorgun olduğum için vazgeçtim. eve geldim ve bir macerada böyle son buldu. bi dahaki sabah koşusunda görüşmek üzere. esen kalın. (trt spikeri vedası)

7 yorum:

::puck-robin:: dedi ki...

kondüsyonun zayıf:P

yesari dedi ki...

(yürüyüş 2. gün)

aslında tempolu yürüyüş koşmaktan daha yararlıymış...

(yürüyüş 3. gün)

yok canımmm...ha tempolu yürümüşüm ha normal tempoda...ikisi de aynı...

(yürüyüşte bi 4. gün olmasını hepimiz isterdik tabii:))

Zeugma dedi ki...

:))))
Bu kadar mizah dolu bir yürüyüş görmedim..
Senin yanlışın hamlığın üstüne koşmak olmuş..
Önce 2 gün falan yürü,sonra yavaş yavaş yürüyüşe geçsene..
Ben bir kere koşayım dedim,15 dk kadar koştum, ölüyordum..Baktım avuçlarım falan resmen morardı.Korktum önce,ama yanımda koşan arkadaşın avuçları da aynı benimki gibiydi.Rahatladım görünce..
Yarım metre dibimde köpek olacak benim..İşte o an kalp krizinden giderim..

Çok eğlenceli yazmışsın valla.
Sağol,varol stick..Pür neşe oldum sayende..
Hadi bye bye..
Arayı uzatma bir daha :D

Göksel dedi ki...

bu köpek hayvanı her zaman böyledir, ben özellikle küçükken çok korkardım şimdide korkmuyor değilim ama daha az(!)

Fatoş dedi ki...

olum ordan meram yeni yıola nasıl koştun. uzak ayol:)

terssert dedi ki...

"yemeyenin malını yerler" sen misin portakala vuran bak başkası almış.

stickman dedi ki...

koşan kovalanır. böyle kova atarlar arkamdan. :p