2 Ocak 2010 Cumartesi

tarih beni affetmeyecek!

rüyamda okuduğum lisede bi sınıftaydık, tarih dersinden yazılı olacaktık. ben en arka sırada tek başıma oturuyordum. öğretmen OZ dizisindeki hapishane müdürüne çok benzeyen iri yarı dalyan bi zenciydi. kağıtları dağıtırken herkese dağıttı ama bana vermedi. el kaldırdım, bana kağıt vermediniz dedim. kalemini silgini techizatını getirseydin verirdim dedi. halbuki ben o an kalemimle silgimi elimde tutuyordum. kalemimi silgimi kaldırarak işte burdalar dedim. aldırmadı. ondan sonra yüksek sesle, kafamla geldim hocam yetmez mi? dedim. sınıf bi oooo çekti. sonra hoca yanıma gelip kağıdı verdi ve al bakalım sanki yapabileceksin diyerek kağıdı verdi. siz hiç kafanızı yormayın hocam dedim. kağıda baktım, iki tane soru vardı ve ben hiç bi halt bilmiyordum. sonra başka boş bi kağıt daha çıkardım. o kağıt üzerinden google'a girip soruların cevaplarını oradan arayarak yazmaya çalışıyordum. ama bu hoca sürekli benim yanıma gelip duruyordu. o geldiğinde google sayfası kağıdını yazılı kağıdının altına iterek görmesini engelliyordum. aksilik bu ya sorularda çok karmaşık sorulardı ve cevabını da bi türlü bulup yazamıyordum. hocanın ikiye bir yanıma gelip, beni kontrol etmesine de uyuz oluyordum. takmıştı artık bana, aramızda müthiş bir çekişme vardı. çünkü ilk başta lafı ona koymuştum ve sınıfın önünde karizması zarar görmüştü. o geldiğinde kalemi anlıma koyup düşünür gibi yapıyordum. halbuki bu kopya çekecek öğrencinin en bilindik davranışıdır. soruyu bilen insan zaten anında yazar. bilmeyen kağıdı verir çıkar. sadece kopya çekecek öğrenci son ana kadar bekleyip, lan ne olur ne olmaz, birilerinden bişi görürüm mantığıyla bu hareketi yapar. zenci hoca yanıma gelip kağıdıma baktıkça yüzüme alaycı ifadeler fırlatıyordu. ona iyice uyuz olmuştum. o da beni sinirlendirerek performansımı düşürmeye çalışıyordu. yine sınıfı turlayıp yanıma geldiğinde bu kez alttaki google sayfası açık kağıdı gördü. bu ne dedi. hiç dedim elimle kağıdı itecekken, bileğimi tuttu ve koluyla da boğazımı sıkıştırarak beni geriye doğru çekti. boğazımı sıkıyordu, zar zor nefes alırken, senin sorunun ne dedim? kapa çeneni pislik dedi. beyaz olduğum için böyle yapıyorsun, zenci olsam böyle bişey olmazdı dedim. hızlı bi hamle yaparak ondan kurtuldum, sonra hem yazılı kağıdını hemde google sayfalı kağıdı alıp yüzüne fırlatarak sınavını da sikiyim seni de sikiyim dedim ve sağlam adımlar atarak sınıftan çıktım. bu sefer sınıf oooo bile çekemedi.

bu rüyadan neler çıkarabiliriz;
  • lise günlerini özlemişim
  • daha az OZ izlemeliyim
  • lisede bazı derslerde yazılı kağıtları dağıtılırken hocaya, hocam sırada çizik var altına defter koyabilir miyiz, valla bakın başka dersin defteri derdim ve o defterin arasına çalışma sorularımı koyardım. bazen hatırlayamadığım zaman, bazende hiç çalışmadığım için ordan açıp bakardım. bunu yapmamalıydım!
  • internet'e daha az girmeliyim
  • zenci-beyaz hepimiz kardeşiz.

10 yorum:

R. Cihan dedi ki...

Güzel rüya :D

Dila Okatar dedi ki...

benim çıkardağım sonuç: google sayfalı kağıt hemen icat edilmeli!:)))

*kelime jonglörü* dedi ki...

Bence de internete daha az girmeliyiz:D

uğur dedi ki...

:D -what's your problem man.
benim çıkardığım: eminem'in beyaz bir zenci olması.

0z-T dedi ki...

Manyak ruyalarima bir aciklama getirmeye calisirken senin de benden farkli olmadigini gordum.

Sen de mi ciddi ciddi ruyalarini anlatinca "deli lan bu" diye dalga gecilenlerdensin?

Gel gel :(

MOMOL dedi ki...

bilinç altın fena oyun oynamış sana...bu rüya böyle bitmemeliydi, güldüren yanlarının yanında içinde bir hüzün de barındırıyor :)

duyuşen... dedi ki...

ben hep diyorum ama ...bilgisayar internet tv falan zararlı şeyler evladım.
ailen nasıl izinveriyo bukadar çok bilgisayar başında durmana ...olur olmaz filmler diziler izlemene...
çık çık çık( tck tck tck da olur bu ses nasıl yazılır bilemedim :(
ver bakıyım annen gilin telefonunu da bi konuşalım yavrucum :)

stickman dedi ki...

hemde nasıl Oz-T. benim rüyalarımı yazdığım bi blogum vardı, toplum sağlığı açısından zararlarını gördüğüm için boşladım :p
manyakruyalar.blogspot.com

duyuşen abla sen beni evlat edin olsun bitsin ya :)

duyuşen... dedi ki...

hiç sahip olamadığım manevi oğlumsun sen benim :))

duyuşen... dedi ki...

http://www.hafiftarif.com/2009/02/05/5-subat-dunya-nutella-gunu/

nutella tarihini anlatan bi yazı :))