1 Ocak 2011 Cumartesi

şunları düşündüm

amorti
milli piyango bileti alıp, sonra da -ulan amorti bile çıkmadı be... diye üzülen insanın şu hayatta hiç bi şansı olamaz bence. hiç bi yere gelemez. abicim sen amorti çıksın diye mi aldın sanki o bileti. hee? amorti için mi aldın? ben bilet almış olsam ve çıkmasa, -ulan kaçırdım büyük ikramiyeyi... diye dertlenirdim. amorti bile çıkmadı diye dertlenmezdim. neden? çünkü ben büyük işlerin adamıyım. hadi şimdi siz o küçük, telaşlı ve fakir dünyalarınıza dönebilirsin. hadee hadee... ha bi de -oh lan amorti bari çıktı, neyse verdiğimiz parayı kurtardık en azından... diye sevinen insan var. sen daha betersin be amortici. sen o kafayla bi bok olamazsın be amortici, ben sana ne diyim be amortici. amorti de ne tuhaf bi kelimeymiş. amorti.
yurovizon insanları
etrafımızda yurovizon insanları var. her yıl bu zamanlar aniden bi yerden belirip üstümüze koşarak gelip YUROVİZONDA ŞU YARIŞACAAMIŞ!!! YUROVİZONDA BU YARIŞACAAMIŞ!!! diyip kaçıyor. sonra da bi kenara geçip insanları izliyor. hayattaki tek eğlencesi bu. insanlara yurovizonda kimin yarışacağını söylemek. gerisine karışmaz. sadece söyler ve kaçar. bakın şimdi yurovizon insanı haberi verdiği insanların tartışmalarını çekirdek çitleyerek ve sırıtarak izliyor ve sabırsızlıkla gelecek seneyi bekliyor.
bardağa dolu tarafından bakamıyorum
bazen yerde otururken biraz yüksekteki masada duran, içini göremediğim bardakta su olduğunu unutup o bardağı hızlıca alıyorum. sonrası felaket. sonrası mutsuzluk.
spam yorumlar
bloga spam yorum bırakan insanları anlamıyorum. sanki yüzbinlerce kişi giriyor ve senin o spam yorumda verdiğin linke tıklayacak bu insanlar ve artık ne ürün ne hizmet satıyosan alacaklar da sen de zengin olacan öyle mi? "10 milyar koydular demi içine 10 milyar koydular..."
twitter cenabetliği
twitterda 800 küsür twitim vardı ama bi kaç gün önce bu sayı bi anda 100'e düştü. 700 twitim bi anda yok oldu. bu nasıl bi cenabetliktir anlamıyorum ya. diğer insanlara da bakıyorum onlarınki de mi düştü acaba diye. ama yok. sadece benimki silinmiş. bütün sınıfa 10 verdim ama şabana 2 verdim. niye hocam? ben de kitabı aynen yazmıştım. AMA 4 VİRGÜL ATLAMIŞSIN!!! durumundayım şu an. arada bi eskiye dönüp onları okumak güzel oluyodu. zaten bana yazılan cevaplar da siliniyor. yani anlayacağınız bok gibi bir twitter hesabım var.

4 yorum:

histerik gülüşler dedi ki...

Yurovizyon kısmına geberene kadar gülerim :D

Laura dedi ki...

yurovizonda yüksek sadakat yarışacakmış!!! (bu saniyelerde yüz ifadeni uzaktan izliyor olacağım.)
amortici insanlık türkiye şartlarında mutlu olan insandır. hem aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz diye bi söz var ciğerim.
-ya da öyle bi söz varolması lazım.

'Berrin' dedi ki...

amorti çıktı bana :D

stickman dedi ki...

histerik gülüşler, valla sen gül ama bu muhabbetler dolaşmaya başladığından itibaren beni ağlamaklı bi hal alıyor.

Laura, doğrudur vardır öyle bir söz ama piyango ve amorti konularında geçerliliği olduğunu sanmıyorum. yüksek sadakat hemi!

Berrin abla amorti ha! amorti?! mutluluklar dilerim.