16 Eylül 2007 Pazar

Şeftali

Bizim evde bi tane şeftali var, annemin bana her gece saat 11-12 gibi getirdiği meyve tabağında yaşıyor. Şeftali sert, görünüşünden ve yenen diğer tüm arkadaşlarından da anlaşılacağı üzere lezzetsiz, tadsız tuzsuz, hatta acı bi şeftali. Tamamiyle ev halkı tarafından dışlanmış, horgörülmüş, sürekli poşetin arkasına itilen bir şeftali.

3 hafta kadar önce bu şeftaliyi pazardan yeni gelmiş haliyle görmüştüm. Birde şimdiki haline bakıyorumda, dış görüntüsü baya bi deforme olmuş. Ağırlaşmış. Tadının kötülüğüde kat kat artmıştır kesin. Peki nasıl oluyorda bu şeftali bir türlü atılmıyor. 3 haftadır tabağımda gelip gidiyor mutfağa. Şimdi atıcam sanıyosunuz demi? -hayır... bakalım daha kaç gün dayanabilcek. Diğer arkadaşlarının tadı biraz adama benziyordu, yendi. Fakat son arkadaşının sadece yarısını yiyebildik. Kimse buna dokunmaya cesaret edemiyor. Belkide kendini bizimle yaşamaya adamıştır. Üzgünüm dostum, bu ev ikimiz için yeterince büyük değil.

3 yorum:

BoletuS SatanaE dedi ki...

yazık diil mi mis gibi meyveye arkadaşım neden bekliosun bu hale gelene kadr tazeyken yesene:G:G
hayır anlamıorm neden 3 hafta sürünmesine izin veriosun??!! neden bu kdr tepki verdm bilmiorm(!) belki başka bi meyve olsa nese ama şeftali bnm en sevdiğim meyvelerden biridir belki de en sevdiğim=))

BoletuS SatanaE dedi ki...

aman diyim olmasın bi daha:P

stickman dedi ki...

sen ŞHKD'nın adamı mısın? ordan mı gönderdiler seni? Şeftali Haklarını Koruma Derneği'ne saygılar sunarım. Bu şeftaliyi size göndercem. Afiyet olsun.