8 Mart 2008 Cumartesi

Bu blog'un olayı nedir?

Bu blogdaki yazıların bazıları anında yazılmaktadır. Bazıları ise, bi ajandası var bu stickman’in, bilgisayar açık olmadığında, açmaya üşendiğinde, açması mümkün olmadığında, bilgisayar başka kişilerin elinde olduğunda o ajandaya yazar-çizer. Sonra uzun zaman geçer aradan. Bazen pek de uzun zaman geçmez. Blogger’a girer ve ajandaya yazdıklarını buraya çeker. Yani her komedide mutlu diildir stick ama her hüzünde ölüdür. Ajanda 2004-2005 öğretim yılında üniversitenin verdiği dandik bi ajandadır. Ajandaya tersten başlanmıştır. Çünkü ön sayfalar öküz gibi reklam doludur. O sayfalar yırtılmaya üşenilmiştir. Ajandanın arasına bişeyler konulmuştur. Çok güzel şeylerdir onlar. Açılıp açılıp bakılır. Bakıp bakıp çok sevinir stick, hafif hafif tebessüm eder, bakmaya doyamaz, sonra öpücük yağmuruna tutar. Bu ajanda kitaplığın ikinci katında duran ve kullanılmayan ders kitapları ile onların üstünde duran saç kesme makinesinin arasında özenle muhafaza edilmektedir. Kullanılacağı zaman oradan alınır, kullanımı bitince itina ile aynı yerine koyulur. Buna hiç üşenilmez. Tel cildinin arasına bi adet tükenir kalem sıkıştırılmıştır. Sayfalar üstünde tükenir gider bu kalem, kalemin mürekkebi kaplar sayfaları, stickman’in kanı gibidir bu, sayfalara bulaşmış kanı. Kalem ve sayfalarla bi nevi kan kardeşi olmuştur. Az buçuk budur işte olayı…

3 yorum:

Umut Benzer dedi ki...

O ajandanın bir tane fotoğrafını da yazıya eklemelisin. :)

stickman dedi ki...

her zaman bulunamayan teknik araçlar yüzünden ekleyemedim. yada zaman zaman bulunan ama bu zamana denk gelmeyen teknik imkanlar diyelim. sonuçta teknik imkansızlıklar. of.

jade dedi ki...

hep ajandadadır..yıllardır süregelen bir şey..

ajandalar günlüktür, iç dökmeye yarayan şeylerdir. hep sorarım kendime neden ajanda? neden 4 ortalı harita method defteri değil de ajanda?

ahh ahh..i