13 Ekim 2009 Salı

biraz daha mısır?

bir stickman ile yaratıcı, yoktan varedici yemek tariflerine daha hoşgeldiniz sevgili açlar ve hep aç kalanlar. bugünkü yimeemiz adı "la yog urt el mısır"
gerekli malzemeler;
geçen gün komşunun getirdiği ve henüz yenmemiş mısır, bir miktar yoğurt ve baharat...

yine mi mısır diyosunuz demi. evet bende bıktım. bi mısır haftası yaşadık ama hiç bi hasar görmeden atlattık bu haftayı. sonunda mısırlar bitti. bu yemeğin anlatılacak pek bişeyi yok aslında, yoğurt dolu tabağa mısırlar şeyapıyoz işte. sonra biber filan atıp karıştıyoruz. ( birazcık sevgi eklemeyi de unutmayın :p ) sonra yiyebilirsek yiyoz. ben yiyebildim. en az on gün boyunca piramit dahi görmek istemiyorum.

6 yorum:

Zeugma dedi ki...

Mısırı ilk kez görüyorum böyle yoğurtla falan.
Hayır deneyecektim ama sen bile beğenmemişsin yaf :))

ebvata dedi ki...

Ne iyi komşu,biz seyyarda anca buluyoz haşlama mısırı:))

Bağırsakları da nasıl çalıştırmıştır o mübarek şimdi hehhee ;)

sizofren peri dedi ki...

yaa yoğurtla denemedim hiç ama bak haşlanmış mısırın yada konserve(konserve daha iyi) mısırın üzerine mayonez,pul biber, tuz at ve karıştır..ımmm tadına doyum olmaz =)

stickman dedi ki...

olsun be Zeugma ablam, sen yine de dene. yani tamda sevmedim değil, sevdim aslında biraz. dene bence, bi tadına bak öyle karar ver.

iyiler galiba ebveta iyi gibiler şöyle ama bilmem tabi, bi mısır verdiler diye şeyapmayalım şimdi :D bağırsaklara bişi yapmadı valla, o konuda sağlamdır benim bünye. herşeyi rahatça öğütebilirim.

yoo şizofren peri yoo, mayonezden nefret ederim ben. duyduğumda bile böyle bi irkilirim. uhuhfff. bak irkildim :)

chocolate's lover dedi ki...

benim ranch soslu makarnaya benzemiş bu,oda iğrençti!!!

stickman dedi ki...

:D tadı o kadar da yenmeyecek gibi değildi aslında chocolate's lover yauuv. ranch sosunun tadını bilsem aslında senin makarnayı sevebilirim bile. ama ranch sosunun tadı nası onu bilmiyom işte.