17 Şubat 2008 Pazar

hem de nasıl özler

İnsan çok zor zaman geçirdiği bi yeri özler mi?
oranın soğukluğunu özler mi?
hem de ne biçim özler biliyomusun?
o soğuktaki aradığı sıcaklığı özler...

Şu yollardan O da geçmiştir diye bakmanın bile tadı vardır. Bu garajın kapısından O da geçmiştir kesin diye bakar o kapıya, onun geçişini izler. O soğuk otelin en üst katındaki odanın kirli camından dışarı bakıp aynı havayı soluduğuna bile sevinir.

Gözünün alabildiğine bakar heryere. Acaba görebildiği evlerden birinde mi diye. Gece olunca gökyüzündeki ay'a bakar. Kim bilir belki O da bakar o anda. Ay'dan yansıyan yüzünü görürüm belki. Şekil şekil bulutlara bakar hep, O da bakıyodur belki aynı anda. Bulutların arasında bi melek görür.

Belki onun bastığı bi yere basıyorumdur diye yavaş yavaş yürür. Her zamankinden çok daha dikkatli bakar etrafına. Onun gördüğü şeyleri görüyorum belki. Her zamankinden daha dikkatli bakar sokaktaki yüzlerce insana. O'dur belki yüzünü göremediğim, kokusunu alamadığım herkes.
ve çok özler...
daha da çok özler...

6 yorum:

Pınar Altuntaş dedi ki...

insanın yaşadıklarını başka bir kalemden okuması çok tuhaf oluyor...

ANNA dedi ki...

geçmedi mi halen? ne zaman bitecek?

stickman dedi ki...

ne geçer
ne biter
bu kadar basit değil.
bu kadar kolay değil.

okyanustaki rüzgar dedi ki...

ÖzIerim
özIersin


ÖzIemez..

okyanustaki rüzgar dedi ki...

Sana mimcik attım bIogumda ;=)

Biraz kendine geI :D

sheker dedi ki...

insan birini gerçekten sevmişse eğer istediği kadar uğraşsın ufacık bi toz tanesi bile onu hatırlatır... bu hep böyledir... aynı gökyüzünün altında yaşadığın sürece ona ayırdığın kalp hep ona rezerve kalacaktır!!
yani haklısın... özler!!! :)