25 Aralık 2009 Cuma

rap grubunun yeah'cisi gibiyimdir bazen

sınıf annesi
ilkokulda sınıf annemiz vardı bizim. bi gün sınıfa bi kadın geldi ve ben sizin sınıf annenizim dedi. hiç ses etmedik. merve'nin annesiydi bu kadın. zengin biriydi. çocuğu da zengin çocuğuydu. 2. sınıftan itibaren tüm zengin çocuklarına sanki bu bir suçmuş gibi zengin sıpası demeye başladık. bunu bana arkadaşım esat öğretmişti. esat fakirdi. annesi de fakirdi ve sınıf annesi değildi.

neyse, gelelim sınıf annemize. bence çok fena bi durum. gönüllü olarak sınıf annemizliğini üstlenen bu kadının hiç mi derdi yoktu ki sık sık okula gelip kendi kendine iş yaratıyordu. off işte. kadınlar... neden hiç sınıf babası yok hiç düşündünüz mü? çünkü gerek yok. aslında sınıf annesine de gerek yok da işte... kadın zengin ve derdi yok, iş arıyo kendine. parası bol derdi yok kadınlardı sanırım bu kadın. hay allah ya. git be kadın! git be kadın!

çarşı-pazar
bakın! son kez söylüyorum. çarşıya, pazara, alışveriş merkezlerine gidipde, ordaki tuhaf ürünleri kafanıza, gözünüze, elinize kolunuza geçiripte saçma sapan yüz ifadelerine bürünerek fotoğraflar çekmeyin. hayır çektiysenizde paylaşmayın. yok maskedir, yok şapkadır, yok peruktur yok bilmem ne. hayır o değil, bi reyonda bi bonus peruğu oldu mu, akşama kadar 50 kişi onu takıp fotoğrafını çekiyo. ürünleri piç ediyosunuz. heheuehe şaka lan şaka, çekin bol bol. sanki ben hiç yapmadım. bırahh allaaşkına.

işletme-güzel sanatlar
alaylı oyunculara hep sorarlar, sizi bu yüzden eleştiriyorlar mı? diye. onlarda üç aşağı beş yukarı hep aynı şeyleri söylerler işte. hepside güzel sanatlar okumak istemiştir ama ailesel durumlardan okuyamamıştır. onun yerine zorla, aile baskısıyla veya ne bileyim işte bi şekilde işletme okumuşlardır. ille de işletme okumuşlardır. lan arkadaş nedir bu durum böyle ya. birinizde işletme okumamış olun yani ne bileyim, büro yönetimi ve sekreterlik okumuş olun. inşaat mühendisliği, su ürünleri yada sosyal bilgiler öğretmenliği filan okumuş olun. ne var bu işletmede böyle anlamadım. memleketin yarısı işletme okuyo. durun durun. aslında ben sadece açıköğretim işletme okuyanlara gıcığım! sinir oluyom onlara! (hah türkiyenin yarısını karşıma aldım, hadi. hadi bakalım. adanalılardan sonra türkiyenin yarısı karşımda. hadi napacam bakalım şimdi)

8 yorum:

Tembel Tösun dedi ki...

Bak mesela Kenan İmirzalıoğlu işletme okumamış, Yıldız Matematik mezunu adam :D

Berrin'deniz' dedi ki...

evet ya, sınıf annelerinin derdi tasası olmadığı için bu işi yapıyorlar, boşluktan :))
banada önerildi ama istemedim kafamda hayatımda dolu :)

güzelsanatlar yaradır içimde :) olmadı bende kamu yönetimi okudum hahahahah

sinem dedi ki...

bu beni çok güldüren yazından sonra, başlığa da ithafen şu yorumu yapıyorum: "ooo yeee meeen... ooooo yeeee." (repçi fuat tonunda ama).

Pilli-Cadi dedi ki...

hey alllaaam hey allaaaam:D

Lulu dedi ki...

Selam Stickcim,iyileştin mi?İşletmeciler konusunda haklısın,her türlü gideri olduğu için aileler çocuklarını işletme okumaya zorluyor.Sonra da -namuslu çalışanları tenzih ederim- belki de çoğu işinden nefret eden bu arkadaşlar sayesinde ülkenin ekonomik olarak nasıl göçtüğünü hep beraber seyrediyoruz.En canlı örneğini bu sene ben yaşadım.Binamızın karşısında çok ünlü bir yabancı firmanın Türkiye temsilcisi var.Bu şirketin patronu Porsche Cayenne kullanıyor.Ancak vergi dönemi geldiği zaman daha az vergi vermek için şirketin türünü değiştirdi.Şirketin bütün arabalarının amblemlerini söktürüp elden çıkarmış gibi gösterdi.Sonra da neden böyle yaptığını soran babama borçlarından dert yandı.Bu zavallı(!) esnafın görünen cirosu 75 milyon dolar.Onun bu ticari dehasını kitabına uyduran bütün işletmeci çalışanlarını ekonomiye attıkları kazık için tebrik ediyoruz,sağolsunlar varolsunlar ki 3.dünya ülkesi olarak kalmaya devam edelim.Neyse Stickcim sinirlerimiz daha fazla bozulmadan bu konuyu kapatıyorum.Will Smith söylüyor kalk da dans edelim:Getting jiggy with it!

ilkay dedi ki...

bir sınıf annesi olarak seni bu yazından ötürü eshefle şiddetle ve ıkınarak kınıyorum.terbiyesiz stick.fesat stick.ruhu bozuk stick v.s v.s stick:Pp

Siminya dedi ki...

pembe düz saç ve bonus saçla foto çekinmiş ne çok insan vardır ya,(meselam ben) bide farklı olarak kafama beyaz anaç bi tavuk koyup fotograf çekinmiştim o sayılırmı bilmiyom ben saydım 4 civcivi vardı

stickman dedi ki...

kenan başka be tosun, severim ben kenan'ı. ama iyki matematik öğretmeni olmayı seçmemiş. çünkü hiç matematik öğretmeni tipi yok adamda.

hee berrin abla valla ya, sende güzel çiziyodun demi, ah be ablam, keşke okuyaydın güzel sanatlar. kamu yönetimi okuyupta kamu mu yönetcen allasen :D

bende yine fuat tarzında bi karşılık veriyorum sana sinem :) yaah maan!

pilliii! pilliii!

daha tam iyileşemedim lulucum. böyle üst solunum yollarımda hala yolunda gitmeyen bişeyler var. bi de boğazımda gıcık gibi bişi var, pis pis öksürük tutuyo ara sıra. sanırım ölümüm yakın. şu vergisini vermeyen adamı maliyeye şikayet etmek lazım aslında. pis adam! ve Will Smith hea, öyle bi rapçi geçmişi de var o adamın demi. ama ben onu I'm legend olarak benimsiyom. bende büyüyünce I'm legend olacam. şarkıyı bilmiyom, sen söyle ben kapılırım senin ritmine. hobaaa.

ilkay! biz burada sınıf annelerini sevmeyiz. bi de ne terbiyesiz, ağzı bozuk bi sınıf annesiymişsin sen. git be kadın! git be kadın!

sayılır sayılır, aaa gerçek tavuk diyosun sen :D tavuk şeklinde şapka filan sandım ben siminya. vay be. aşmışın sen. bonus saçla bi ben çektiremedim fotomu, nasıl duracak kafamda çok merak ediyom. iyi olursa saçlarımı 10 yıl uzatarak öyle bi görünüme erişirim belki. denerim.