8 Eylül 2008 Pazartesi

üşümeyi özlemek

ben bile sıcaktan şikayet edebilecek duruma gelmişsem, dünyada garip şeyler oluyor demektir ki zaten bariz bi şekilde olmaktadır bu.

ben üşümeyi özledim be. mont ve bere giymeyi özledim. kalın sweatlerimi giymeyi özledim. botlarımla karları gıcırdatıp üstüme kar yağmasını özledim. kış güneşinide özledim. hani soğuktur ya hava, ama güneşlidir de. çok güzel bi tonu vardır o güneşin renginin. yürürsün o güneşte, soluk alıp verirken beyaz dumanlar çıkar ağzından. ellerin üşür montun cebine koymazsın, bırak üşüsün. gözlerini kısıp güneşe bakarsın, gözünü kamaştırır ama güzeldir o güneş. arada hafiften soğuk rüzgarda eserse ne tatlıdır be. yüzünü kurutur o soğuk rüzgar ama güzeldir. üşümeyi özledim be. hatta soğuktan titreyerek geçirdiğim bir gün ve geceyi, o zaman ki gibi üşümeyi özledim.

konya ayazı, önce yüzünü okşar gibi yapar kurutur, sonra dudaklarını çatlatır, boğazın inene kadar çıkarmalısın ayazın tadını. biriken kardan yansıyan ışığın gözünü kamaştırmasıda cabası...

7 yorum:

yavuzselimk dedi ki...

her mevsimin ayrı bir tadı var tabi, pek şanslıyız aslında tüm mevsimleri uzaktan yakından bir şekilde yaşayabildiğimiz için :)

jade dedi ki...

bendeee:)

stickman dedi ki...

kış gelsin lan işte. o kadar.

Mellö dedi ki...

Ya di mi ya,üşüyünce bi şekilde korunuyosun soguktan,10 kat giyiosun 20 kat giyiniyosun oluyo,ama yazın sokakta terlemeye çare yok!Deliriyorum yea.

stickman dedi ki...

ya ben üşümeyi özledim filan dedim. doğa ananın bana kıyak yapacağı tuttu. hava birden soğudu. ühühü. daha şöyle doya doya bi basket oynayamadım lan. geçen kış, bu yaz oynadığımızdan daha çok oynamışızdır yemin ederim :)

Tuana dedi ki...

Allahtan 2-3 gündür hava serin.
Bu yaz sıcaklar çok fenaydı, benim gibi sadece sonbahar ve ilkbaharı seven biri için katlanılmazdı.
Manto giyip, çizme giymeyi özledim ama az kaldı sabretmek lazım:)
Sevgiler.

stickman dedi ki...

bende bere takmayı özledim :)