21 Ağustos 2009 Cuma

işte böyle bir şey

kotasız insanların o muhteşem hayatları
evet sen! sen bu yazıyı okuyan sınırsız internete sahip kişi, sen! sen kotalı bi insanın halinden ne anlarsın ki dostum. hee? söyle bana ne anlarsın? bloguna otomatik çalan şarkı koyarsın, özgürce ve doyumsuzca komik videolar paylaşarak, arkadaşlarınla o kahkahaların altında ezersin beni. lostun son sezonu şimdi indirdim az sonra izlemeye başlıyorum diyerek yüreğimi dağlarsın. öyle ya, kotasız ve mutlusundur sen, sınırsızsındır. sevgilinle web cam muhabbetlerinin sonu gelmez. biz kotalı insanlar bir hiçizdir senin için. vurursun bize, bak web cam açıyorum haaa ama sen kotalıydın ya boşver diyerek gülüp, eylenirsin bizlen. zalimsindir sen, acımasız, kötü kalpli. ühü. biz ay sonu yaklaşırken kotamızın derdine düşüp telekom kota sorgulama sayfasının içinde acaba kotayı aştım mı diye debellenirken sen ve senin gibi sınırsız internete sahip müthiş hayata sahip arkadaşların feysbuklarda, fflerde, yutublarda şarkı türkü vidyo paylaşır, dizi sitelerinden dizilerinizi indirir, torrentlerden hayatın güzelliklerine bakarsınız. neyse, biz yine de sizi seviyoruz.

unutulur ki
hafiften dalga geçeyim de samimi bir ortam olsun diye bi laf söyledim, tamamen iyi niyetle yapılmış bişi tabi ama kadın beni kültürüyle dövdü. aslında olayın yanlış anlaşıldığı yönünde çok kuvvetli kanıtlarım var ve bunları söyleyebilirim fakat hem yazma üşengeçliği hemde konunun unutulması açısından gıkımı çıkarmadım. bi an için tüm internet hesaplarımı silmeyi düşünmedim değil tabi ama neyse onun üstüne zaten daha çok konuşan olur, unutulur, hiç yaşanmamış gibi olur. hem iki-üç günde internete girmem. tamamdır. oh be. hehe. oh ya. rahatladım bak.

tek kişilik komik zamanlar
veee beklenen an geldi, bundan böyle her cumartesi saat 22:00 da tek kişilik güldürmece dil üstünde kaydırmaca isimli gösterimle yani stand up'ımla ki bu ismin yanlış anlaşılmasından ne kadar kaygılandığımı belirtmek isterim, evde sahne alacağım. yani sonuçta tek kişilik gösteri, bir ben olacağım için öyle koskocaman salona filan gerek yok. kendi odamda, tek kişilik gösterimi yaparım geçerim arkadaşım. güzel vakit geçireceğime inanıyorum, esprilerime güveniyorum. yalnız girişte her türlü kayıt aleti sokulması yasak, ona dikkat edicem artık kendi üstümü kendim aramam gerekicek biraz zor olacak ama napalım. içimde bi kuşku var ama neyse ya, şey, sanki ben biraz yanlış anlamış gibi hissediyorum bu tek kişilik komikliği. yani kendi kendime niye böyle bişey yapayım diye sormuyor değilim inan.

5 yorum:

UndefinabLe© dedi ki...

Kotalıdan sınırsıza geçen bir zat olarak bunu sana tavsiye ederim. Evet, sınırsız internet daha canlı oluyormuş, sevdim ben bu işi. Darısı başına artık ;)

Tek kişilik gösterini çift kişilik yapma kararı alırsan sana katılmak isterim; esprilerine güveniyormuşsun, haydi güldür bakalım beni. (=

Oley tey ve ahey diyerekten terk ediyorum bu sayfayı...

-D-

bossa nova dedi ki...

insanlar kotalı ve kotasız olarak ikiye ayrılır. ama önemli olan kotalı olmayı ve de burada dalgalanacak olan 'hehe ben kotasızım ooluum' laflarını kabullenebilmektir. metin ol stick! metin ol çocuk!

Okyanu∫takί rüzgar ~ dedi ki...

ömrümü yedin stick! =)

•düşler kon∫erves¡• dedi ki...

. ..hım hiç kotalılar kotasızlar dşye bir ayrım oluşturmamıştım içimde :o)

stickman dedi ki...

bana tavsiye etme UndefinabLe© bana para ver :D bana da sınırsız internet alırsan sana kıyak yapıp biletsiz alabilirim tek kişilik gösteriye, kapıda adamım var :p ayarlarık.

kotasız insanlara karşı yenilmedim, ezilmedim bossa nova, dimdik duruyorum karşılarında. evet, belki 4 gb lık bir internetim olabilir ama bir gün, bir gün! işte o gün neler olacağını göreceğiz hep beraber.

harddiskini de yiyecem okyanustaki rüzgar, o gb gb filmler diziler, okyanus rüzgarı gibi uçarak gelecek bana. çalacam lan harddiskini.

sende bir kotasızsız sanırım düşler konservesi ve evet, evet işte yine biz kotalı insanları ezen bir cümle sarfettin. :( ama biz yine iyi insanlarız. allah download hızını arttırsın inş.