15 Aralık 2007 Cumartesi

Duvara Karşı

Başlığa aldanıp Fatih Akın'ın filminden bahsedeceğimi sanmayın. Bambaşka bi olay. Bizim oda küçük olduğu için ranzada yatıyoruz kardeşimle birlikte. Ranzanın bi tarafı duvara bitişik, diğer tarafı odaya doğru açık. Kardeşim alt katta yatıyo ben de üst katta. Ben gece çok sık uyanırım ve sık sık sağa sola dönerim. Biraz deli yatarım yani. Uyandığım zamanlarda ne var ne yok diye yattığım yerden biraz doğrulup hafifçe odaya doğru kafamı uzatıp şöyle bi göz gezdiririm yerlere, karşıdaki sobaya, kitaplığıma, bilgisayara, oraya buraya filan.

Sabah yine böyle bi durum yaşadım.. Uyandım. Gözüm yarı açık yarı kapalı ve uyku sersemi bi halde biraz doğrulup yine kafamı odaya doğru uzatıyodum ki önce gözümün önünde geniş sarı bi kütle gördüm. 1 saniyeden az bi süre sonra, DAAANN diye bi sesle irkildim ve kafamda keskin bi acı hissettim.

Evet, o geniş sarı kütle ranzanın bi kenarını kaplayan duvardı. Muhtemelen tuğladan yapılmış, sıvanmış ve boyanmış, oldukça sert, gayet güzel bir duvar. Ben gece uyanıp tamamen ters dönmüşüm, hatta yastığımı bile almışım yatağın diğer ucuna koymuşum, yorganımı da çevirip o şekilde uyumaya devam etmişim. Sabaha kadar bunu unutmuşum tabi, her zamanki şekilde yattığımı sanıyorum. Artık nasıl bi şiddetle çarptıysam duvardan hafif bi toz döküldü. Birazı gözüme kaçtı, anlım yanıyodu ve pis acıyodu. Kimbilir ne biçim kızarmıştı, hatta kanıyo bile olabilirdi ama elimi değdirip baktım, kan yoktu. Kimsenin duymaması için hemen yorganın altına girip bu halime kıkır kıkır güldüm. Ama zaten kimse duyamazdı, çünkü evde kimse yoktu. var mıydı? yoktu.

14 yorum:

inehk dedi ki...

hohoho..(göbeğini titrete titrete gülen nine gülüşüydü bu.. )

duwara kafayı wurmayı yaşamayan bilemez.. pek çok kez tam çarpçakken son anda ucuz yırtmışımdır.. bi de o yastığın yere düşmesi war ki.. :S uff.. daha da kötüsü war yorganın yere düşmesi.. uyumak da ne kadar zor bir eylemmiş..

Felagund dedi ki...

Ben sahsen 2 yastiknan uyurum ve hic bir zaman 2 yastiknan uyanmam.
ya sifir ya da 1 yastik olur yatakta :D

www.eylos.com dedi ki...

Askere gimediğin belli. Askerde ranzalarda kıdemliler altta alt devre ise üstte yatar. Sen kardeşinden büyük olduğun için kıdemlisin. O yüzden ranzanın altında yat :)

^^w^^קรเк๏קคt^^w^^ dedi ki...

of of of yazık bea kimbilir kaç nöron beynini bir daha gelmemek üzere terketti :(
duvarda ağır hasar yoktur umarım :P

şeker dedi ki...

off kötü olmuş yaff... uyku sersemi bi halde nasıl çarpmışsan duvara az daha yıkıyomuşsun zavallıyı :D
neyse sen ranzadan düşmediğine dua et :D

stickman dedi ki...

ohoo ne anılar varmış be sizde :) fena olmadı aslında bu olay, hiç değilse binanın depreme dayanıklığını test etmiş oldum. Arkadaşların anlattığına göre askerde üst katta uyumak çok zor oluyomuş, o yüzden ben yükseklik korkum var diyip alt katı kapmaya çalışcam, yalan diil zaten yükseklik korkum var :)

banadair_berrin dedi ki...

amma güldürdün :)))

gecmıs olsun..

jade-cadi dedi ki...

sana da duvara da gecmi$ olsun... kuzum sen bu dünyaya beni gülmekten öldürmeye mi geldin? :)))

kal saglicakla..öperim..

Yüxexeratonin dedi ki...

iyi güldürdün,teşekkür ederim arkadaşım:)))))))
ayy çok komikti gerçekten ya :)))))
aklıma 5 kişi paylaştığımız minicik odamız geldi,ranzalar filan :))
sosyal günlüğümde gördüm seni,gelmişsin,hoş gelmişsin..o sevip öpmek istediğin,ayakkabılar yap bozlar almak istediğin minik,şırnağın en mahrum ilçesine bağlı rezil mi rezil bi köyünde yaşıyor,tabii ben de :)) marketimiz yok yani :))ben stok yapıyorum tabii hafta sonları yaptığım alışverişlerinde ama her yaş grubuna uyacak şeyler bulunduramıyoruz çokça :( ben o yüzden özellikle sağlık problemleri konusunda ailelerine maddi destekte bulunmayı tercih edyorum,gücüm yettiğince..ama imkan olsa da dediklerini ben de yapabilsem keşke,gerçekten mutluluk verici olurdu,katılıyorum sana..
sevgiyle :)

stickman dedi ki...

jadecim cadıcım valla bu dünyaya geliş amacımın o olduğunu sanmıyorum, aslında geliş amacımın ne olduğundan emin değilim, en ufak bi fikrim bile yok, asıl sen kal sağlıcakla, o kadar çalışıyosun aynı zamanda okuyosun, en sağlıcaklı kalması gereken kişi sensin :) öperim derken? ne zaman öpersin. şimdi burda belli olmayan gelecek zaman kullanmışın :) yoksa geniş zamanmıydı o :/ neyse yavv bende öperim :)

rica ederim Yüxexeratonin :) sende hoşgelmişsin. nickini çok zor okuyorum ama başarıyorum. blogda insanı güldüren buna benzer çok yazı var, canın sıkıldıkça gel oku, neşelen :) elinden gelen bütün yardımı yapıyomuşsun valla ordaki ihtiyacı olan insanlara daha ne olsun, sevgiler bizden efenim :)

biTTer`meLish dedi ki...

dejavu

okyanustaki rüzgar dedi ki...

gecmis oIsun cidden.. haIine biraz güIdüm haince mi oIdu biImiyorum ancak sizde yatağınızın içerisinde kıkırdadığınıza göre çok abeste iştigaI bir tepkide buIunmadığımı anIamış buIunuyorum :) payIaşım için teşekkürIer. deamı geIsin demiyeceğim... fazIa can yakıcı oIur. swh*

stickman dedi ki...

melish , dejavu hee uuuv :)

hehe teşekkür ederim okyanustaki rüzgar , ne güzel nickmiş o öyle, bir atlantik havası hissettiriyo insana. zaten gülmeniz için yazdım ki, haince olmaz :) devamı gelir nasıl olsa ya, ranzadan filan düşerim bişi olur, paylaşırım onlarıda :)

okyanustaki rüzgar dedi ki...

aman aIIah korusun sizi :) ya atIantikten geIen gamIı rüzgar desek daha münasıp kaIırdı beIki ama... maIum sınawIar faIan.. :) bu arada bir gecede benim için deneyiniz mümkünse tayyip erdoğanı rüyanıza sokmayı :D zor oImasa gerek... her taraf ampüI, tayyip doIu =) enteresan bir şeyIer çıkacaktır eminim. bu arada ısmarIama rüya söyIeyebiIecek kadar dengesizim. ewet ewet.