9 Ocak 2008 Çarşamba

Kurallar ve acemilik işte...(hata bende)

Öncelikle malum olayla ilgili güzel bilgiler verip, deneyimlerini paylaşan, gerekli açıklamalar yapan ve beni uyaran değerli arkadaşlara, o insan gibi insanlara (raistlin, Felagund, anahtar, Umut Benzer) çok teşekkür ediyorum. Verdiğiniz bilgi ve uyarıları dikkate alıp gerekenleri yaptım. Bir önceki yazı geçici bir süre servis dışıdır :) Güzel yürekleriyle beni desteklemeye çalışan ve savunan, kalplerindeki sevgiyi kaybetmemiş insanlara da ( ^^w^^קรเк๏קคt^^w^^, jade, Salincakta Iki Kisi, Iraz, banadair_berrin, TaTLiCaDiCa, Berk Adam, şeker) çok teşekkür ediyorum.
(iyice duygusala bağladık lan :)

Tabi en başta hata bende. O uzun sözleşmeyi üşenmeyip okumam gerekirdi. Zaten acemi olduğumu belirtip bu işi ustalıkla yapan insanlara saygı duyduğumu belirtmiştim ve sırf meraktan ve kısa bir süre deneme amaçlı yaptığımı da vurgulamıştım. Bu blogdaki herşeye olduğu gibi bu işe de biraz espri katmak istediğimi bir kişi dışında herkes anlamış gözüküyor.

Şimdi sana gelmek istiyorum mastermax. Espriden anlamadığın ve şaka anlayışının olmadığı hemen anlaşılıyor. Bu tarz bir insanın bu blogdan bişey anlayacağını sanmıyorum. O yüzden bir daha gelmezsen sevinirim. (hayır anlamıyosun çünkü) Zaten daha ilk defa yorum yaptığın ve hiç bir samimiyetinin olmadığı bir blogda, "Ne biçim yayıncısın." gibi seviyesiz bir cümleyi rahatlıkla kullanman ve devamında sarf ettiğin sözler kişiliğini ortaya koyuyor. Şikayet ettiğinde rahatlamışsındır inşallah. Umuyorum ki böylece tüm ezikliğini bir nebze olsun dışarı atabilmişsindir. Artık google seninle gurur duyar. Umarım başın göğe ermiştir ve mutlu bir insan olmuşsundur. Yaptıklarımın hile ile uzaktan yakından alakası yok. Sadece olaya espri katmak istemiştim fakat bunu anlayabilecek zeka seviyesine sahip olmadığın belli. Şikayet etmeden önce biraz insan gibi davranabilip, bu konu hakkında tecrüben varsa paylaşabilirdin. Evet kuralları okumamak benim hatam ama bilgilerini paylaşıp beni uyaran insanları görüyorsun. Biraz olsun onları örnek almanı isterdim. Hiç bişey söylemesen bile, "Ne biçim yayıncısın." demeden önce kısaca; -bu yaptığın kurallara aykırı, kuralları okumanı öneririm. diyebilirdin :) ha bu uyarı karşısında bişi yapmasam, sanane lan filan desem, cümle aleme şikayet et, mahkemelerde süründür :) neyse canın sağolsun, ben seni de anlıyorum.

15 yorum:

jade dedi ki...

heeey mastermax ne dioon, naaptın da sildirdin yazıyı uleeeyn:)

bak zaten ilk küfrümü hatırlamışım salon kadını çizgimden çıkıcam şimdi haa!

stickman dedi ki...

yok jadecim ya, onun demesiyle mi silecem. saolsun tecrübeli arkadaşlar uyardı, amacıma ulaşmam için silmem gerekiyodu. bu ufak deneme süresinden istediğim verimi alamazsam geri koycam zaten o yazıyı :)

raistlin dedi ki...

vazifemiz birader. dostlar saolsun diye elimizden geleni yapıyoruz : )

ANNA dedi ki...

:( ne yazısıydı ki.. keşke bende okusaydım bi gün çalışıyoz ertesi gün bişiler değişiyo.. hızına yetişemiyom:)
bu arada.. seni bilen bilir kardeşim;) tarzın ve çizgin belli:) merak etme..

banadair_berrin dedi ki...

stic; dün gece yorum yapmıstım buraya sen mi sildin,? yoksa ben yaptıgımımı zannedıyorum ?

mastermax dedi ki...

Reklamlara tıklayın diye espri mi olur?

onurr dedi ki...

Reklamlara tıklayın diye espri olur kardeşim hemde çok güzel olur. Ama sen anlamazsın. O biçim yayıncı seniii

mastermax dedi ki...

Sanki espirisi kuralları aykırı olmuyor...

stickman dedi ki...

eksik olma raistlin.
anlattım sana annacım :)
berrin abla e-posta kutunu kontrol edermisin, orda bütün sırlar seni bekliyo, stickman sırlar e-postası :)
bu adam bırak espriyi, normal söylenenleri ve gördüklerini de anlamıyo galiba onurr , yorgan gitmiş kavga bitmiş, hala cebelleniyo kendi arasında. şu an adsense kurallarına aykırı bişey olmamasına rağmen konuşup duruyor.

mastermax dedi ki...

Blogun yazarı bu yazıyla bana laf etmiş. Cevap vermeyim mi?

Bana laf ediyorsunuz ama hiçbirşeyden anladığınız yok. Espiri olduğunu tabiki anladık ama espiri espiri diye kuralları ihlal etmeye de kimsenin hakkı yok. Bizim hakkımızı yiyorsunuz sonuçta.

(bir daha bu sayfaya girmiyicem, boşuna cevap yazmayın)

stickman dedi ki...

kuralları ihlal ettiğimi ben anladım zaten ama bu adam hatamı düzelttiğimi hala anlamamış. bi tek şuna sevindim, en azından bişeyi anlamış; bu anlayışsızlığıyla burada olmasının bir anlamı olmadığını. :) ve gitmiş, saolsun varolsun, yolu açık, karnı tok, sırtı pek, google reklamı bol olsun.

banadair_berrin dedi ki...

stick; mesaj alınmıştır :)

adSense dedi ki...

mastermax
...espiri espiri diye kuralları ihlal etmeye de hakkınız yok...

lan sen manyak mısın? google adsense yarışma mı? yok hakkımı yeme yok şu yok bu.

sanki sen hile yapmıyorsun? yada yapabilcek olsan yapmayacaksın öyle mi? bu adsense olayını ne kadar ciddiye alıyorsun.

Felagund dedi ki...

ya ne salak bir yayıncıymışsın sen ahmet :D

stickman dedi ki...

puhaha dii mi ya :)