12 Ekim 2007 Cuma

Bayram için müthiş teknoloji !...

Kamera Kayıtlı Ziyaret Sistemi
Bildiğiniz gibi bayramlarda bir çok kişi birbirini ziyarete gider. Ama her gittiğiniz kişi evde olmayabilir. Aynı şekilde sizi ziyarete gelen yakınlarınız da sizi evde bulamayabilirler. Yada klasik bayramlaşma kültüründen sıkılmış olabilirsiniz. Bu noktada ben ve benim çılgın beynim devreye giriyoruz. Aklıma süper bi fikir geldi.

Kapının önünde bir tuşa basarak çalışan ve belli bir süre kayıt yapan bir kamera olcak. Ziyarete gelen kişi veya kişiler, bu kamera kayıtdayken bayramınızı kutlayıp söyleyeceklerini söyleyecekler. Kamera bunu kaydetcek. Sonra kamera, karşısındaki kişi sayısını algılayıp buna göre, özel bir bölmeden şeker ve kolonya sunucak. Siz eve gelince tv'nize veya bilgisayarınıza bağlı kameranın kayıtlarına bakıcaksınız ve mutlu olcaksınız. Ziyarete gelenlerde boşuna gelmemiş olcak. Ayrıca kapının önüne ufak bir monitör koyup, ailecek kaydettiğiniz bayram mesajınıda gelen misafirlere izletebilceksiniz. Nasıl ama :)

bunu beğenmeyenler için alternatif çözüm: bütün akrabaların önde gelenlerinin katıldığı, internet üzerinden gerçekleşen, sesli-görüntülü bayramlaşma konferans sistemi.
sistem gereksinimleri:
bilgisayar
hızlı internet bağlantısı, çok hızlı hemde.
web cam+mikrofon
mozilla firefox

5 yorum:

Adsız dedi ki...

cık cık cık.. yaa!!!

stickman dedi ki...

ups...beğenilmedi galiba :(

Adsız dedi ki...

:)

^^w^^קรเк๏קคt^^w^^ dedi ki...

:D
hahhahha zihni sinir proceleri gibi olmuş ama güzel olmuş harcanma sen buralarda bea popstara çık :S ehm bu olmadı pardon :P
olsun :D

stickman dedi ki...

çok gizemli cevaplar veriyosun aspursçcum.len psiko, şu ntvdeki yarışma neydi, ona çık filan deseydin bari, popstar ilan ettin beni burdan :(