21 Ekim 2007 Pazar

Bizim bi'arkadaş!... (2)

Bizim bi' arkadaş, sürekli bilgisayarda yazı yazmaktan ve chat yapmaktan normal yazı yazma becerisini kaybetmiş. Eline kalemi alıp kağıt üzerine yazı yazamaz hale gelmiş. Şimdi sadece yaşlıların katıldığı okuma-yazma kurslarının, yazma derslerine kayıt olmuş ve psikolojik tedavi görmeye başlamış.

Bizim bi' arkadaş, küçüklüğünden beri çarpışan arabalara karşı aşırı bi ilgi duyar. Bu ilgisi zamanla değişik bi boyut kazandı. Hani çarpışan arabaların üzerindeki teli düzelten adamlar olur ya; böyle arabalar giderken çok karizmatik bi bakışla atlar arabanın arkasına ve müthiş estetik bi hareketle teli düzeltir. Sonra tekrar arabaların üzerinden seke seke kenara geçer. İşte o adamlara çok özeniyomuş. Bi gün dayanamamış, gitmiş bu adamın yanına rica etmiş. Adam da izin vermiş yapmasına. Şimdi canı sıkıldıkça lunaparka gidip, çarpışan arabaların tellerini düzeltiyo.

Bizim bi'arkadaş, market delisi. Herif marketleri, alışveriş merkezlerini gezmeye bayılıyor. Hiçbişey aldığıda yok, öyle boş boş geziyo. Hadi kıyafet satılan yerleri gezmesine bişey demiyorum. Ama her reyonda gezilmez ki be abicim... Çocuk bezi, porselen tabak çanak reyonlarını bile geziyo...ne tür bi sapık, çözemedim gitti.

Bizim bi' arkadaş, çarpışan arabalara tek başına binen bi kız görmüş ve abazan dolu mekanda, tüm abazanların bu kıza çarpmaya çalışacağını tahmin ederek üç arkadaşını çağırmış hemen, hepsi ayrı ayrı arabalara binip, kıza eskortluk etmişler. Kıza çarpmaya çalışan abazanların önünü kapatıp engelliyolarmış. Süre bittikten sonra kız çekmiş gitmiş. Abazanlar bizim elemanları yakalayıp bağlamışlar ve platformun ortasına koymuşlar. Sonra saatlerce çarpışan arabaları üzerlerine sürerek kollarını bacaklarını kırmışlar.

Bizim bi'arkadaş!... (1)
Bizim bi'arkadaş!...(3)

4 yorum:

^^w^^קรเк๏קคt^^w^^ dedi ki...

eheuheheh hahahaa ben bu arkadaşları çok sevdim he :D keşke benim etrafta da olsa bunlardan üç beştane :D telleri düzelten adam çok orijinal bi tip mesela ama sondakilere üzüldüm :)

stickman dedi ki...

illa etrafında böyle arkadaşlar olmasına gerek yok psiko, kafanda da yaratabilirsin böyle arkadaşlar :)

www.edasuner.com dedi ki...

hehe yalnız çarpışan araba olayına pes diyorum.Senin bu arkadaş eşref saati diizndekiler olmasın bak. Tespihi de vardır kesin :)

stickman dedi ki...

hehe bilmiyorum ki eda abla, o dizinin sadece reklamlarını gördüm, hiç izlemedim. Bunlar benim hayali arkadaşlarım ama ne kadarda hayali olsalar öyle tipler olduklarını sanmıyorum ya, pek takılmam ben öyle tiplerle :)